21.09.2014 20:55:09

To pač ni pripravljalno obdobje

Grega Wernig

Telemach Olimpija je v ligi EBEL tudi sinoči ostala praznih rok. V Szekesfehervaru so morali Albi 19 priznati premoč, ki je ljubljansko moštvo odpravila brez prejetega zasetka.

Madžari so se tako za njih na najlepši način maščevali za poraz v finalu memorialnega turnirja Gaborja Ocskaya mlajšega, na katerem so prvi konec tedna v septembru slavili zmaji. Tokrat, ko je šlo za res, pa so bili domačini tisti, ki so se slajše smejali. Tekmec, ki so ga zeleno-beli premagali v zadnji pripravljalni tekmi pred sezono, je bil danes za razred boljši in Ljubljančani so po novem bolečem porazu tako po štirih krogih na dnu lestvice in še edini brez točk.

V zadnjih sezonah so se Ljubljančani na ledu v Szekeshefervarju počutili kot doma, saj so slavili na zadnjih sedmih medsebojnih tekmah, dodali pa še uspeh na zadnji prijateljski tekmi. Toda od te je minilo le 14 dni, na ledu pa je bilo videti, kot da igrata povsem drugi moštvi. Predvsem gostov ni bilo nikjer videti, saj so jih domači od uvodnih minut stisnili pred njihov gol. Po prvi tretjini je bil izid samo 1:0 za domače in spodbuden za goste, ki niso proti vratom domačih sprožili niti enega strela. Vratar Andy Chiodo pa je preprečeval veselje domačim.

Brez podatkov

Graz je v Beljaku slavil s 3:1, nihče od Slovencev (Klemen Pretnar, Adis Alagić in Miha Verlič) pa se v statistiko ni vpisal. Dve tekmi v dveh dneh je odigral Žiga Pance. Bolzano je v soboto z 2:5 izgubil v Linzu, danes pa so Italijani do prve zmage prišli v Znojmu, tudi on se ni vpisal v statistične podatke. Salzburg ostaja popoln, danes so rdeči biki s 5:1 premagali Dornbirn, Luka Gračnar pa je bil tokrat drugi vratar.

Ključni trenutki tekme so se zgodili v drugi tretjini, ko so imeli Ljubljančani kar nekajkrat na ledu igralca več, v 25. minuti pa 60 sekund dva več. Toda bili so povsem nenevarni, tudi v teh trenutkih ni bilo niti enega nevarnejšega strela, za nameček pa so domači prek Brandona Marina dosegli drugi gol z igralcem manj.

Takrat je že bilo jasno, kakšen bo razplet tekme. Madžari so dosegli še dva gola z igralcem več za povsem zasluženo visoko zmago, Ljubljančani pa so s tema prejetima goloma prišli že do osem golov v svoji mreži v trenutkih, ko je imel nasprotnik igralca več. Trener Fabian Dahlem je na tej tekmi spremenil napadalne trojke, kar pa ni obrodilo sadov, saj so se večji del tekme napadalne akcije končevale že na sredini igrišča, dobrih pet minut pred koncem tretje tretjine pa je v gol poslal še Aleša Silo.

V naslednjem krogu bodo zmaji spet igrali doma, v petek bo njihov tekmec v Tivoliju zasedba beljaškega VSV.

Alba 19 - Telemach Olimpija      4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Szekesfehervar – Gabor Ocsky Jr. Ice rink. 3400 gledalcev. Glavna sodnika: Erd (Avstrija) in Smetana (Češka). Linijska sodnika: Nagy (Madžarska) in Wassmer (Avstrija)
Strelci: 1:0 Marino (Ejdepalm, Saraurer, 17.), 2:0 Marino (32., SH1), 3:0 Sarauer (Ejdepalm, Marino, 52., PP1), 4:0 Lovecchio (Marino, Saraurer, 54., PP1).
Kazenske minute: Alba 19 16+ 10 (Nemeth), Telemach Olimpija 16 + 10 (Medvec).