21.09.2014 09:05:31

Slovenski derbi Triglavu

vszi

Za hokejisti v mednarodni ligi INL je prvi krog.

Slovenski derbi med Triglavom in Slavijo so dobili Kranjčani, ki so slavili s 3:2. Feldkirch je po podaljšku s 3:2 premagal Jesenice, Lustenau pa je bil z 8:2 boljši od Bleda.

Navijači, ki so prišli na obračun med Triglavom in Slavijo, so videli napeto tekmo do samega konca. Do vodilnega zadetka so prišli domači hokejisti, v deseti minuti je bil po podaji Anžeta Terlikarja in Žana Zupana natančen Anže Ahačič. Štiri minute zatem je prišlo do izenačenja. Slavija je imela na ledu igralca več, uspešen pa je bil Luka Šimunovič.

V drugem delu igre so si gostje hitro prislužili dve zaporedni izključitvi, kar pa so domači s pridom izkoristili. Številčno prednost je kaznoval Miha Ahačič. Še preden se je druga tretjina končala, se je še drugič na tekmi med strelce vpisal Ahačič, ki je sicer podal tudi pri drugem golu.

V zadnji tretjini je Slavija šla na vse ali nič, si pripravila nekaj več priložnosti in pet minut pred koncem prišla na zadetek zaostanka, ko je v polno zadel Črt Snoj. Do izenačenja ji na koncu ni uspelo priti, tako da se je Triglav veselil zmage s 3:2.

Železarji so prvo gostovanje v sezoni začeli odlično. V sedmi minuti so v Feldkirchu prek Saše Rajsarja prišli do vodstva z 1:0, manj kot tri minute zatem pa povišali na 2:0, ko je bil natančen Peter Bizalj. V 22. minuti so domači igralci prišli do znižanja. Sledile so napake in izključitve na obeh straneh, pri domačih si je Michael Novak prislužil z grobim prekrškom pot pod prho. V zadnjem delu igre je za izenačenje poskrbel Stanley Dylan, do konca rednega dela pa sta mreži mirovali. V podaljšku je zmagovalca odločil Christoph Draschkowitz.

Hokejisti Lustenau so sezono začeli z zmago, največ zaslug pa gre napadalcem prvega napada. Junaka tekme sta bila Scott Barney, je zadel trikrat, in Toni Saarinen, ki je bil uspešen dvakrat, dodal je še štiri podaje. Med strelce za Lustenau se je vpisal tudi slovenski branilec David Slivnik, ki je pri drugem zadetku tudi podal. Za Bled sta bila natančna Klemen Kaimel in Tadej Burazin.

Triglav – Slavija          3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Kranj – Arena Zlato polje. 100 gledalcev 100. Sodniki: Kamšek, Bohinc in G. Črv.
Strelci: 1:0 Ahačič (Terlikar, Zupan, 10.), 1:1 Šimunovič (Krivec, 14., PP1), 2:1 M. Ahačič (A. Ahačič, Terlikar, 26., PP2), 3:1 A. Ahačič (Zupan, 38.), 3:2 Č. Snoj (Zagorc Pilko, Truden, 55., PP1).
Kazenske minute: Triglav 12, Slavija 14

Feldkirch – Jesenice   3:2 (0:2, 1:0, 1:0) – po podaljšku

Feldkirch – Vorarlberghalle. 1200 gledalcev. Sodniki: Wallner, König in Mair (vsi Avstrija).
Strelci: 0:1 Rajsar (Zupančič, 7.), 0:2 Bizalj (9.), 1:2 Grasböck (Fekete, Hampl, 22., PP1), 2:2 Stanley (Harand, 43.), 3:2 Draschkowitz (Harand, 61.).
Kazenske minute: Feldkirch 19 + 20 (Novak), Jesenice 14.

Lustenau - MK Bled     8:2 (3:1, 3:0, 2:0)

Lustenau – Rheinhalle. 860 gledalcev. Sodniki: Hofer, Feix in Kalb (vsi Avstrija).
Strelci: 1:0 Auer (Wilfan, Zorec, 5.), 2:0 Barney (Slivnik, Saarinen, 11.), 3:0 Barney (Lepaus, Saarinen, 12.), 3:1 Kaimel (Te. Burazin, 16.), 4:1 Barney (Saarinen, Lepaus, 29.), 5:1 Slivnik (Saarinen, Oraze, 33.), 6:1 Wilfan (Auer, 35.), 6:2 Ta. Burazin (Waschl, Pazlar, 44.), 7:2 Saarinen (Lepaus, Barney, 50.), 8:2 Saarinen (Barney, Lepaus, 53.).
Kazenske minute: Lustenau 12 + 10 (Auer), MK Bled 18 + 10 (Ravnihar).

Ostali izidi 1. kroga: Kitzbüchel – Bregenzerwald 4:3 (po podaljšku), Kapfenberg – Zell am See 0:2