19.09.2014 21:40:02

Razbito zeleno srce

Nikola Miljković

Tudi tivolski prolog ni uspel.

Hokejisti Telemacha Olimpije so tudi po tretji tekmi letošnje sezone lige EBEL v slačilnico odšli poklapani. Češki predstavnik v razširjenem avstrijskem prvenstvu je z odličnim startom že v prvi tretjini odločil zmagovalca.

Z zelenim srcem, ki so ga z reflektorji projicirali na sredino ledene ploskve, so zeleno-beli sezono odprli tudi v dvorani na Celovški 25, a po 60 minutah žal ni ostalo celo.

Na uvodno tivolsko srečanje je prišlo Olimpijo bodrit okoli 1400 zvestih privržencev, ki so se na lastne oči želeli prepričati, kaj lahko letos pričakujejo na ledu dvorane pod Rožnikom. Obeti niso spodbudni.

Čeprav je bilo s tribun slišati kar nekaj vzpodbudnih besed, pa zaradi njih Olimpija ni pridobila prav ničesar. Začetek je bil izredno slab. Prva napaka domačih je že po dobri minuti igre poskrbela za prvi samostojni protinapad, prvi strel gostov in tudi prvi gol.

Alagićeva dva

VSV Beljak je s 5:1 premagal Innsbruck. Z dvema goloma, prvima v ligi EBEL je zablestel Adis Alagić, Klemen Pretnar pa je vknjižil eno podajo. Že v četrtek je Salzburg premagal Graz s 6:4. Pri domačih je Luka Gračnar obranil 35 oziroma 89 odstotkov strelov, pri črnih panterjih pa je Miha Verlič zaradi disciplinske kazni igre (nalet v glavo) tekmo končal v 55. minuti. Bolzano Žiga Panceta bo tekmo 3. kroga v Linzu odigral jutri.

Za nadaljevanje ne moremo reči, da je bila Olimpija v kakršnemkoli podrejenem položaju, a za vsako resnejšo priložnost, ki so jo Slovenci zamudili, so Čehi na drugi strani z lahkoto zadeli. Znojmo je na 2:0 povišal ob prvem pravem pritisku na gol Andyja Chioda, v 11. minuti so gostje na 3:0 povišali v power playu. Po polminutnem odmoru na željo domačega trenerja Fabiana Dahlema so se zmaji nato bolje odrezali in ob koncu prve tretjine znižali zaostanek. Prvi gol v sezoni EBEL v dresu Olimpije je dosegel Hunter Bishop.

Čeprav je zadetek našim prvakom dal krila, pa je bilo vseh dvomov o zmagovalcu konec že po drugi tretjini. V 26. minuti je Olimpija nesrečno sama zatresla svojo mrežo, Znojmo pa je nato do drugega odmora povišal že na +4, ko so Čehi ekspresno zadeli še v drugi od treh priložnosti z igralcem več.

Olimpija še zdaleč ne more biti zadovoljna s prikazanim. Napake so bile, še posebej pa v prvi tretjini, pogoste, praktično vsi boji ena na ena izgubljeni, domači niso blesteli niti pri tistih na ogradi, velike težave so imeli z zaključevanjem akcij, zadnji streli pa so (včasih tudi nesrečno) leteli mimo vrat.

V zadnji tretjini so Dahlemovi varovanci pokazali največ in največ tudi dobili. Glasno spodbudo s tribun so si prislužili, ko so minuto zdržali hud pritisk Znojma z dvema igralcema več, tudi gol Matta Whita je razveselil navijače in še dodatno popravil splošni vtis, za katerega so bili navkljub porazu na koncu nagrajeni z aplavzom.

V nedeljo bodo ljubljanski hokejisti spet gostovali, tako kot v prvih dveh krogih, tokrat gredo v Szekesfehervar k Alba 19.

Telemach Olimpija - Znojmo    2:5 (1:3, 0:2, 1:0)

Ljubljana - Dvorana Tivoli. 15000 gledalcev. Glavna sodnika: Babic in Gebei (oba Madžarska). Linijska sodnika: Hribar in Rakovič (oba Slovenija).
Strelci: 0:1 Havlik (Pucher, 2.), 0:2 Stach (Podešva, Pucher, 8.), 0:3 Lattner (Pucher, 11., PP1), 1:3 Bishop (Mušič, Leber, 19., PP1), 1:4 Podešva (Pavlikovsky, Bača, 26.), 1:5 Pucher (Bača, 40.), 2:5 White (Leber, Bishop, 58.).
Kazenske minute: Telemach Olimpija 14, Orli Znojmo 14.

Olimpija: Chiodo, Sila; Šijan, Degon, Bishop, Leber, White; Medvec, Logar, Koblar, Pešut, Koren; Groznik, Planko, Mušič, Hočevar, Ropret; Čepon, Uduč, Sotlar, Kalan, Snoj