12.06.2015 09:02:30

Copa America: Gostitelji poskrbeli za prvi val veselja (video)

Na prvi tekmi 44. južnoameriškega nogometnega nogometnega prvenstva je domači Čile v skupini A z 2:0 (0:0) premagal Ekvador. Prvi zadetek je v 67. minuti iz enajstih metrov dosegel Arturo Vidal, zmago pa je v 84. minuti potrdil Eduardo Vargas.

V prvem polčasu uvodne tekme južnoameriškega nogometnega prvenstva gledalci niso videli zadetkov, zato pa jih je z golom iz enajstmetrovke sredi drugega polčasa razveselil zvezdnik torinskega Juventusa Arturo Vidal. Da so Čilenci mirno pričakali konec tekme je poskrbel rezervist Eduardo Vargas.

"Še vedno sem utrujen po sobotni tekmi finala lige prvakov, nekoliko me boli tudi hrbet. Nismo prikazali najboljše igre, vendar je rezultat tisti, ki je najbolj pomemben," je po zmagi Čila dejal Vidal.

V noči na soboto bo v Vina del Mar na sporedu še druga tekma skupine A med Mehiko in Bolivijo.