18.08.2024 22:49:12

Auxerre se je z dramatično zmago vrnil v Ligue 1

Novinec v elitni francoski nogometni ligi Auxerre je v uvodnem krogu nove sezone prišel do zmage doma proti lani petouvrščeni Nici, zmagoviti zadetek za 2:1 pa je dosegel v peti minuti sodnikovega dodatka.

Junak Auxerra je bil napadalec iz Slonokoščene obale Lasso Coulibaly, ki je po podaji svojega vratarja Donovana Leona spretno žogo poslal preko gostujočega čuvaja mreže Marcina Bulka.

Gostje z Azurne obale so sicer povedli v 21. minuti preko Mohameda Alija Choja, Auxerre je izenačil tik pred odmorom z zadetkom Rayana Ravelosona.

Zmagi sta danes vpisala še Lens, ki je v gosteh premagal novega člana Ligue 1 Angers z 1:0, ter Rennes, ki je bil boljši od Lyona s 3:0. Montpellier in Strasbourg sta se razšla z 1:1, Toulouse in Nantes pa z 0:0.

Kandidati za najvišja mesta so igrali že v petek oziroma soboto. Branilec naslova PSG je v gosteh s 4:1 odpravil le Havre, Marseille je s 5:1 prav tako na tujem premagal Brest, v prejšnji sezoni drugouvrščeni Monaco je bil z 1:0 boljši od St. Etienna, Lille pa je z 2:0 ugnal Reims, ki ga vodi slovenski strokovnjak Luka Elsner.