17.08.2014 09:40:06

Tekme drugega kroga sta zaznamovala zlomljen nos Thiaga Motte po incidentu z Brandaom in poškodba Zlatana Ibrahimovića.

Sinoči je imel pravi zrelostni izpit tudi novinec med elito Caen, ki je po prvem krogu presenetljivo vodil na lestvici zahvaljujoč zmagi s 3:0, na prvi domači tekmi pa je moral priznati premoč izkušenejšemu in bolj kakovostnemu Lillu. Edini strelec na tekmi je bil z bele točke Divock Origi, ki mu je poleti sicer uspel sanjski prestop k Liverpoolu, a so ga redsi še za eno sezono posodili novemu staremu delodajalcu.

ZLOMLJEN NOS IN POŠKODBA
PSG je po remiju na prvi tekmi vendarle prišel do svoje prve zmage, tekmo pa je zaznamoval incident, ki se je pripetil v tunelu. Nogometaš Bastie Brandao je svojega rojaka Thiaga Motto z glavo udaril v nos in mu ga pri tem tudi zlomil. Kamere so ujele okrvavljenega nogometaša PSG-ja, predsednik PSG Nasser Al-Khelaliffi pa za Brandaa zahteva doživljenjski suspenz.

Sicer pa to ni edini incident, v katerega je bil izkušeni nogometaš vpleten. Trener Laurent Blanc ga je namreč obtožil, da je kriv za poškodbo Gregoryja van der Wiela, ki zaradi prejetega udarca s kolenom v drugem polčasu ni mogel zaigrati. Za nameček se je pri PSG poškodoval še švedski napadalec Zlatan Ibrahimović, ki je moral z igrišča že po 15 minutah igre, ko ga je Ezequiel Lavezzi.

Spodaj si lahko ogledate dva posnetka prerivanja v tunelu.

METZ – NANTES 1:1 (1:1)
1:0 Veretout (3), 1:1 N'Gbakoto (12, enajstmetrovka)

RENNES – EVIAN 6:2 (3:1)
1:0 Toivonen (7), 1:1 Wass (35), 2:1 Mexer (40), 3:1 Mexer (43), 4:1 Toivonen (56), 5:1 Ntep (76), 5:2 Wass (82), 6:2 Ntep (87)

TOULOUSE – LYON 2:1 (2:0)
1:0 Akpro (10), 2:0 Yedder (45), 2:1 Lacazette (76)

MARSEILLE – MONTPELLIER
 0:2 (0:1)
0:1 Mounier (18), 0:2 Sanson (68)

ST. ETIENNE – REIMS 3:1 (0:1)
0:1 Perrin (27, avtogol), 1:1 Gradel (60), 2:1 Monnet-Paquet (70), 3:1 Erding (81)

BORDEAUX – MONACO 4:1 (0:1)
0:1 Berbatov (45), 1:1 Rolan (48), 2:1 Sala (61, enajstmetrovka), 3:1 Rolan (66), 4:1 Khazri (75, enajstmetrovka)