Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

bk
0 11.03.2021 09:13:39

Polfinale lige IHL: Na prvih domačina izkoristila prednost domačega ledu

Jurij Kodrun
V torek sta bili v Sloveniji za tekmi članskih zasedb zasedeni še dve ledeni dvorani.

V ligi IHL so se že začeli odločilni dvoboji, na sporedu sta bila prva polfinalna obračuna, po katerih sta višjepostavljeni moštvi po rednem delu izkoristili prednost domačega igrišča. Oba obračuna sta bila nadvse napeta in rezultatsko negotova, prav tako sta na obeh mreži v prvih tretjinah mirovali.

Na Bledu se je rezultatsko začelo dogajati v zadnjih minutah drugega dela. Do vodstva so prišli gostje iz Zaloga, a izkazalo se je, da je Nik Sitar v 38. minuti edini našel recept, da je ugnal vratarko Pio Dukarič. MK Bled je sicer hitro izenačil, v 39. minuti je Gaber Podrekar izkoristil igralca več, v zadnji tretjini pa sta na sceno stopila brata Burazin. V 43. minuti je za prvo vodstvo poskrbel Tevž Burazin, Tadej pa je nato plošček v nebranjeno mrežo Slavije Junior poslal 21 sekund pred koncem rednega dela in tako potrdil vodstvo v seriji.

Enak dosežek je slavil kranjski Triglav, ki pa je tokrat z najmanjšo razliko v sezoni premagalo Celje. Pri slednjih je spet odlično delo pred golom opravil Tomaž Trelc, ki je obranil 49 strelov, nemočen je bil le v razmiku štirih minut na sredini tekme, ko sta ga ugnala Matevž Ban in Matic Štenkler. Celjani so vodstvo čete Gorazda Drinovca prepolovili v 57. minuti, ko so izkoristili četrti power play, za kaj več pa jim je zmanjkalo časa.

Drugi polfinalni tekmi bosta v Celju in Zalogu potekali v soboto, v finale pa se bosta uvrstili ekipi, ki bosta prvi prišli do treh zmag. (bk)

Prvi tekmi polfinala
MK Bled - Slavija Junior 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Bled – Športna dvorana. Brez gledalcev. Sodniki: Fajdiga (Sodražica), Miklič (Ljubljana) in Bergant (Bled).
Strelci: 0:1 Sitar (Šubic, 38.), 1:1 Podrekar (Ta. Burazin, Novak, 39., PP1), 2:1 Te. Burazin (Podrekar, Novak, 43.), 3:1 Ta. Burazin (60., EN).
Kazenske minute: MK Bled 4, Slavija Junior 8.

Triglav - Celje 2:1 (0:0, 2:1, 0:1)
Kranj – Arena Zlato polje. Brez gledalcev. Sodniki: Lešnjak (Ljubljana), Arlič in Pagon (Hrušica).
Strelci: 1:0 M. Ban (Jenko, 30.), 2:0 Štenkler (Jenko, 34.), 2:1 Ogrizek (Kastelic, Mehle, 57., PP1)
Kazenske minute: Triglav 8, Celje 4 + 10 (Kukovič).