Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 20.02.2021 22:09:24

Za Jeseničane nesrečna trinajstica v Cortini

Domen Jančič/HDD SIJ Acroni Jesenice
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige v Cortini izgubili z domačo ekipo z 1:2 (1:0, 0:1, 0:1).

Jeseniški niz zmag v alpski ligi se je končal po šestih tednih in 12 tekmah, v 13. zaporedni tekmi namreč niso dosegli zmage. A niso bili daleč, saj so drugi gol dobili tik pred koncem rednega dela.

Železarji imajo v tem koledarskem letu odličen niz, do danes so nazadnje izgubili 6. januarja, 12 tekem in 12 zmag pa jih je popeljalo tik pod vrh lestvice.

Tudi v Cortini so bili blizu, v prvi tretjini je za vodstvo slovenske ekipe poskrbel Erik Svetina. A nazadnje je bil to tudi edini gol jesenniške ekipe, domači pa so v drugi tretjini izenačili.

Kljub temu so bili gostje v prednosti, saj so imeli na začetku zadnje tretjine poldrugo minuto prednost dveh igralcev na ledu. A je niso izkoristili, na drugi strani pa so imeli ob koncu številčno prednost tudi domači. Tudi oni niso bili uspešni, toda tik pred koncem, ko so bile moči že izenačene, na semaforju pa le še dve sekundi, je Mike Cazzola spravil plošček v mrežo Jeseničanov in tako končal njihov niz.

Jeseničani imajo zdaj na lestvici 56 točk, drugi Pustertal je pri 57, vodilna SŽ Olimpija pa pri 61. A Jeseničani morajo odigrati še dve tekmi več kot Ljubljančani in tri več kot Pustertal.

V naslednjem krogu bodo železarji v torek gostili mlado salzburško ekipo.