250 evrov kazni za Janeza, kar pa ne bo šlo iz ...

Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 16.02.2021 22:24:34

Hokejisti Jesenic v Linzu do 11. zaporedne zmage in skoka na drugo mesto lige AHL

Domen Jančič/HDD SIJ Acroni Jesenice
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige v gosteh premagali ekipo Steel Wings Linz s 3:1 (0:0, 1:1, 2:0).

Jeseničani so delo v alpski ligi nadaljevali tam, kjer so ga končali pred premorom pred enim tednom, z novo zmago. Zanjo so se morali sicer nepričakovano potruditi, a so nazadnje strli odpor zadnjeuvrščene ekipe lige in dosegli že 11. zaporedno zmago. Z njo pa so tudi prehiteli Pustertal na lestvici in so zdaj drugi, zaostajajo le še za slovenskimi tekmeci iz Ljubljane.

Status favorita je bil pred dvobojem v Linzu jasno na strani železarjev, ki pa so potrebovali skoraj polovico tekme, da so prvič premagali domačega vratarja. Luca Egger je klonil v 28. minuti, ko je za 1:0 zadel Blaž Tomaževič. A Linz se ni predal, ob številčni prednosti ob izključitvi Mirka Đumića pa je v 35. minuti tudi izenačil.

Začetek zadnjega dela je bil za slovensko ekipo odličen, saj je Jaka Sodja ob power playu zadel že v 17. sekundi. Toda kljub pritisku gostov je bil to do zaključka edini gol v tretjini, zato so domači ob koncu tvegali še brez vratarja, da bi izsilili podaljšek. Tik pred koncem tekme je v zadnji sekundi Žan Jezovšek nato zadel še prazno mrežo in potrdil nove tri točke.

Naslednja tekma čaka Jeseničane v četrtek, ko bodo gostovali pri Fassi.

Značke: hokej, sta