Prvi mož ukrajinske vojske presenetil: Ukrajina ...

Avtor selfija v velikih težavah: zaradi vdora na ...

Skrito v raju: Skrivnost Larinih pletenih topkov

0 18.02.2021 22:11:50

Liga IHL: Jeseničani 'poleteli' v drugi, Triglav v derbiju vrha uprizoril velik preobrat

Jurij Kodrun
V četrtek sta tudi v ligi IHL potekali dve tekmi.

Na Jesenicah je drugo člansko moštvo Podmežakle v bitki najnižje uvrščenih ekip visoko premagalo Celjane. Čeprav okrepljeni z več mladimi hokejisti SŽ Olimpije, tokrat niso zdržali več kot ene tretjine, po kateri je bil izid še poravnan (1:1). V drugem delu pa so varovanci Gabra Glaviča "poleteli" in s štirimi goli že takrat odločili zmagovalca, v zadnji tretjini pa so še z enim postavili češnjo na torto.

Veliko bolj razburljivo in negotovo pa je bilo v kranjski dvorani, kjer se je bil derbi vrha lestvice. Triglavani so se kljub temu, da so zaostajali večino srečanja proti MK Bledu, na koncu rešili in se veselili zmage po podaljšku. Šele v 58. minuti je kapetan Triglava Miha Ahačič šele izenačil na 2:2, nato pa je po 61 sekundah podaljška Nejc Hočevar domačinom po preobratu zagotovil večji del plena.

Jesenice mladi - Celje 6:1 (1:1, 4:0, 1:0)

Jesenice – Dvorana Podmežakla. Brez gledalcev. Sodniki: Bulovec in U. Franc (oba Žirovnica) in Arlič (Hrušica).
Strelci: 1:0 Pem (Škof, 3.), 1:1 Mehle (Klavžar, Tadić, 20.), 2:1 Kumanović (23.), 3:1 Škof (Krmelj, 31., PP1), 4:1 Potočar (Rep, 34.), 5:1 Langus (Pem, A. Lukan, 37., PP1), 6:1 Podrekar (Langus, 48.).
Kazenske minute: Jesenice mladi 14, Celje 12 + 20 (U. Jeram).

Triglav - MK Bled 3:2 (0:1, 1:1, 1:0; 1:0) – po podaljšku

Kranj – Arena Zlato polje. Brez gledalcev. Sodniki: Pahor, Javornik in Miklič (vsi Ljubljana).
Strelci: 0:1 Ta. Burazin (Konc, 14.), 0:2 Rekar (Tišlar, Srpčiča, 39., PP1), 1:2 Burgar (40.), 2:2 Ahačič (Jenko, M. Potočnik, 58.), 3:2 Hočevar (62.).
Kazenski minute: Triglav 9 + 20 (Grošelj), MK Bled 13 + 20 (Podrekar).

Lestvica IHL
1. Triglav 14 10 1 1 2 70:33 33
2. MK Bled 15 8 1 1 5 53:51 27
3. Slavija Jr. 15 5 3 2 5 56:45 23
4. Jesenice ml. 15 5 1 2 7 53:55 19
5. Celje 15 2 1 1 11 34:82 9
Legenda: število tekem, število zmag (tri točke), število zmag po podaljšku ali kazenskih strelih (dve točki), število porazov po podaljšku ali kazenskih strelih (ena točka), število porazov (nič točk), razlika v zadetkih, točke