Tako bo potekal sončni mrk, ki je marsikoga prestrašil do kosti Odkrito.si

8. april, 2024 - Mrk, ki prinaša katastrofo?!

0 22.03.2019 22:13:19

Gorenje Velenje - Maribor Branik 28:22 (17:12)

Rokometaši Gorenja Velenja so v tekmi 1. kroga končnice (od 1. do 6. mesta) lige NLB premagali Maribor Branik s 28:22 (17:12).

* Rdeča dvorana, sodnika: Vidic (Ljubljana) in Leskovec (Celje).
* Gorenje Velenje: Mazej, Haseljić 4, Tajnik, Matanović 6, Logar, Levc 2, Vujović, Miklavčič 2, Banfro, Drobež, Verdinek 4 (2), Taletović, Šiško, M. Kavčič 2, A. Kavčič 7, Kete 1.
* Maribor Branik: Đurica, Planinšek, Puc 1, Celminš 2, Marušič 3, Sok, Simonič, Jerenec, Velkavrh 5, Ranevski, Budja 2, Golik 5 (2), Buneta 4, Štumpfl.
* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 4 (2), Maribor Branik 2 (2).
* Izključitve: Gorenje Velenje 4, Maribor Branik 2 minuti.
* Rdeč karton: /.

Velenjski rokometaši so s pričakovano zmago proti Mariboru odprli končnico državnega prvenstva. Povsem zanesljivi niso bili, vmes se jim je prikradlo nekaj črnih minut, ki pa so jih pravočasno prekinili.

Velenjčani so zaostajali le enkrat - v 3. minuti pri 0:1. Nato so do velikega odmora počasi večali prednost, v 29. minuti so prišli od najvišje v prvem polčasu pri 17:11, na menjavo strani pa šli s petimi goli zaloge.

Štajerci so se v drugem polčasu pokazali povsem drugačen obraz. Svoj delež je prispevala obramba, v napadu so vijoličasti bolj zbrano zaključevali, po delnem izidu 6:0 so v 53. minuti prišli do 20:23, dve minuti kasneje po protinapadu Andraža Velkavrha je bilo 22:24. A so se domači zbrali v pravem času, ustavili nalet Maribora, vse upe gostov je pokopal Ibrahim Haseljić z dvema zaporednima goloma v 59. minuti, po njegovem drugem golu je bilo že 27:22.

Najboljši strelec tekme je bil Gorenjev Aleks Kavčič s sedmimi goli.

Velenjčani bodo v drugem krogu igrali v gosteh pri Urbanscape Loki, Mariborčani bodo gostovali v Celju.