parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 16.03.2019 21:23:14

Celjani v 22. krogu lige NLB brez težav zmagali v Dobovi

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 22. krogu lige NLB v gosteh premagali Dobovo s 36:25 (17:16).

* Športna dvorana, gledalcev 200, sodnika: Žitnik in Majer (oba Trebnje).
* Dobova: Delič, Dular, Markušić 2, Rožman, Kovacs 2, Leben, Polutnik, Humek 3, Jazbec, Gerjovič, Krnc 1, Šušnjara 3, Kunst 3, Sintič 4, Hotko 4, Novak 3.
* Celje Pivovarna Laško: Gaberšek, Vujović 2 (1), Jurečič 4, Malus 3, Košec, Razgor 2 (2), Ovniček 5, Marguč 3, Šarac 4, Panjtar, Kodrin 4, Horžen 3, Makuc, Anić 5, Bećiri 1.
* Sedemmetrovke: Dobova /, Celje Pivovarna Laško 3 (3).
* Izključitve: Dobova 4, Celje Pivovarna Laško 4 minute.

Celjski rokometaši so s pričakovano zmago končali redni del državnega prvenstva. Dobova je sicer začela pogumno, v 25. minuti je vodila s 14:12, do odhoda na odmor pa so Celjani le postavili stvari na svoje mesto (17:16).

Drugi polčas so izbranci Tomaža Ocvirka odprli s tremi goli in s štirimi goli zaloge zaigrali bolj sproščeno. V 45. minuti so vodili s 27:20 in vse bolj je postajalo jasno, da presenečenja v Dobovi ne bo. V 53. minuti so gosti prišli do najvišje prednosti na tekmi s 34:21.

Prva strelca tekma sta bila Rok Ovniček in Igor Anić, oba sta zadela po petkrat.

Celjska ekipa bo v končnici igrala v skupini za razvrstitev od 1. do 6. mesta, zasedba iz Dobove pa od 7. do 12. mesta.

--------------------------------------------------------------

Jeruzalem Ormož - Riko Ribnica 28:28 (12:14)
Rokometaši ormoškega Jeruzalema in Rika Ribnice so se v 22. krogu lige NLB razšli z neodločenim izidom 28:28 (12:14).

* ŠIC Ljutomer, sodnika: Knez in Smolko (oba Ljubljana).
* Jeruzalem Ormož: Firšt-Šeruga, Balent, Bogadi 4, Šoštarič 1, Ocvirk 2, Čudič 5 (4), Žuran 8, G. Hebar, M. Hebar 5 (1), T. Šulek, Kocbek 1, Niedorfer, Mesarić 1, Horvat, Ciglar, Kosi 1.
* Riko Ribnica: Glavan, Klarič, Strmljan 4, Horvat 3, Vujačić 6, Žagar, Knavs, Ranisavljević 2, Pahulje, Lešek 2, B. Nosan 2, Pucelj 1, Tomšič 1, M. Nosan, Setnikar 7, Košmrlj.
* Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 5 (5), Riko Ribnica 1 (0).
* Izključitve: Jeruzalem Ormož 8, Riko Ribnica 16 minut.

V Ribnici je bilo v zadnjem tednu pestro, vodstvo kluba je odstavilo trenerja Sinišo Markoto in na njegovo mesto postavilo dosedanjega pomočnika Damjana Škaperja. Prvi preizkus "šok terapije" ni bil ravno uspešen, Ribničani so proti vselej nepredvidljivim Ormožanom osvojili vsega točko, potem ko so v zadnjih treh minutah zapravili kar pet golov prednosti.

V prvem polčasu se je na parketu odvijal izenačen boj, druga polovica tekme pa je - do same končnice - minila v absolutnem znamenju igralcev iz dežele suhe robe, ki so povsem zagospodarili v Prlekiji. Ribničani so v 40. minuti povedli z 19:14, veliko prednost petih golov pa so imeli še v 57. minuti (28:23).

"Vinarji" pa so v sami končnici naredili prvovrsten preobrat in z dvema goloma Martina Hebarja ter enega Anžeta Šoštariča, Roka Žurana in Bojana Čudiča izenačili izid na končnih 28:28.

V ormoški ekipi je bil najbolj učinkovit Žuran z osmimi goli, v ribniški pa Rok Setnikar s sedmimi zadetki.

Ribniška ekipa bo v končnici igrala v skupini za razvrstitev od 1. do 6. mesta, ormoška pa od 7. do 12. mesta.

Urbanscape Loka - Koper 2013 28:30 (15:13)
Rokometaši Kopra 2013 so v 22. krogu lige NLB v gosteh premagali Urbanscape Loko s 30:28 (13:15)

* Dvorana Poden, sodnika: Vidic (Ljubljana) in Leskovec (Celje).
* Urbanscape Loka: Božnar, Dobaj, Juričan, Vrbinc 5, Šibanc 2, Gartner 1, Jamnik 10 (2), M. Jesenko, Bradeško 2, Mali, Jeseničnik, M. Pipp 4, Bergant 1, A. Jesenko 1, Bogdanić-Jenko 2, Marinović.
* Koper 2013: Haseljić, Kocjančič, Postogna, Dolenc, Grzentič, Krečič 9, Matijašević 4, Konjević, Moljk, Smolnik 5, Sokolič 5, Guček, Zugan 3, Marič, Planinc 1 (1), Bratkovič 3 (2).
* Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 7 (2), Koper 2013 4 (3).
* Izključitve: Urbanscape Loka 2, Koper 2013 8 minut.

Koprčani in Škofjeločani so si že pred zadnjim dvobojem v rednem delu v končnici izborili nastop v skupini za razvrstitev od 1. do 6. mesta, njun današnji medsebojni obračun v Podnu pa se je končal z zmagoslavjem Primorcev.

V prvem polčasu so vajeti igre v svojih rokah imeli varovanci domačega trenerja Roberta Beguša, ki so si v 25. minuti priigrali štiri gole prednosti (14:10), v drugi polovici tekme pa so na parketu zagospodarili rokometaši iz Kopra.

V 40. minuti so po golu Grege Krečiča povedli z 19:18, štiri minute kasneje pa povišali na 22:20. Majhno prednost so zadržali vse do konca dvoboja, čeravno so Gorenjci vseskozi pritiskali - v 54. minuti so po zadetku Žige Bradeška izenačili na 25:25 - in skušali tekmo postaviti na glavo.

V koprski ekipi je bil najbolj učinkovit Krečič z devetimi goli, v škofjeloški, ki je na tej tekmi zapravila kar pet sedemmetrovk, pa Grega Jamnik z desetimi zadetki.

Dol TKI Hrastnik - Trimo Trebnje 28:26 (12:14)
Rokometaši Dola TKI Hrastnika so v 22. krogu lige NLB v gosteh premagali trebanjski Trimo z 28:26 (12:14).

* Dvorana Dolanka, gledalcev 168, sodnika: Deržek in Brecelj (oba Ajdovščina).
* Dol TKI Hrastnik: Seme, Nunčič, Brilej 7, Klepej 9 (1), Ajdari 1, Grušovnik, Pintar, Bauerheim 2, Hribšek 3, Zore, Ramić 1, Ribič, Jakopič, Simončič, Cigler, Koprivc.
* Trimo Trebnje: Brana, Hasić, Urbič, Cvetko 2, Seferović 8 (7), Dobovičnik 1, Mat. Kotar 2, Mih. Kotar, Mar. Kotar 4, Udovič 3 (1), Sašek, Redek, Bojanić 2, Grbić, Grandovec 1, Cirar 3 (2).
* Sedemmetrovke: Dol TKI Hrastnik 4 (1), Trimo Trebnje 11 (10).
* Izključitve: Dol TKI Hrastnik 6, Trimo Trebnje 8 minut.

Obračun na Dolu pri Hrastniku je bil izjemno izenačen in razburljiv, končal pa se je z zmago domače ekipe, ki je dosegla peto zmago v DP.

Trebanjci so v deveti minuti povedli s 6:3, a so jih gostitelji štiri minute kasneje ujeli in izenačili na 6:6, v 19. minuti pa po golih Klemena Brileja in Gregorja Klepeja vodili za dva gola (9:7).

Nadaljevanje je bilo izenačeno, obe ekipi sta imeli obdobja dobre in slabe igre, Trebanjci pa so se na veliki odmor podali s prednostjo dveh golov (14:12).

Drugi polčas je bil preslikava prvega, oboji so si močno želeli zmage, odločitev o zmagovalcu je tako padla v izdihljajih tekme. V 59. minuti je bilo izenačeno (26:26), za Zasavce pa sta odločilna in zmagovita gola prispevala Luka Koprivc in Gregor Klepej.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Klepej z devetimi goli, v gostujoči pa Adam Seferović z osmimi zadetki.

Obe ekipi bosta v končnici igrali v skupini za razvrstitev od 7. do 12. mesta.

Sviš Ivančna Gorica - Gorenje Velenje 25:33 (10:17)
Rokometaši velenjskega Gorenja so 22. krogu lige NLB v gosteh premagali Sviš Ivančno Gorico s 33:25 (17:10).

* OŠ Stična, gledalcev 438, sodnika: Marko in Matjaž Pirc (oba Hrpelje).
* Sviš Ivančna Gorica: Vencelj, Škorc, Knez 2, Zafran 1, Fink 4, Grojzdek 5 (4), Tekavčič, Stopar 3, Matej Košir 2, Pirnat, A. Kutnar 1, Krabonja 2, Zaletelj, Matic Košir 3. D. Košir 1 (1), Vidmar 1.
* Gorenje Velenje: Logar, Vujović, Taletovič, Grobelnik, Mazej 3, Haseljić 5, Špelić, Matanović 3, Levc 1, Starc, Miklavčič 4, Banfro, Verdinek 9 (2), M. Kavčič 2, A. Kavčič 5 (1), Kete 1.
* Sedemmetrovke: Sviš Ivančna Gorica 5 (5), Gorenje Velenje 3 (3).
* Izključitve: Sviš Ivančna Gorica 12, Gorenje Velenje 14 minut.

Velenjčani so na odgovoren način opravili svoje delo v Ivančni Gorici, od samega uvoda so imeli vse vajeti igre v svojih rokah, do 16. zmage v sezoni pa so prišli brez najmanjšega stresa.

Varovanci Zorana Jovičića so takoj prevzeli pobudo in pristrigli peruti domačim rokometašem. Njihova prednost je postopoma naraščala, najvišjo pa so v prvem polčasu dosegli v 28. minuti, ko so povedli s 16:8. V drugi polovi dvoboja so vseskozi nadzorovali gostitelje in zanesljivo zmagali.

V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Matic Verdinek z devetimi, v poraženi pa Žan Grojzdek s petimi goli.

Velenjska ekipa bo v končnici igrala v skupini za razvrstitev od 1. do 6. mesta, zasedba iz Ivančne Gorice pa od 7. do 12. mesta.

Krka - Maribor Branik 21:29 (13:12)
Rokometaši mariborskega Branika so v 22. krogu lige NLB v gosteh premagali novomeško Krko z 29:21 (12:13).

* Dvorana Marof, gledalcev 70, sodnika: Nahtigal (Ljubljana) in Kavalar (Celje).
* Krka: Brajer, Tomić, L. Rašo 2, Bevec, Didovič 2, Okleščen 5, Pršina 2, Irman, Jakše 3, Klemenčič, D. Rašo, Batagelj 2, Papež 5, Kukman, Matko, Florjančič.
* Maribor Branik: Đurica, Simonič, Žabić 5, Planinšek, Puc, Celminš 4, Marušič, Sok 7, Jerenec 4, Velkavrh 1, Ranevski 3, Budja 1, Golik 4.
* Sedemmetrovke: Krka 3 (0), Maribor Branik -.
* Izključitve: Krka 6, Maribor Branik 6 minut.

Mariborčani so z zmago zaključili redni del državnega prvenstva in potrdili svoje mesto v zgornji polovici razpredelnice. Dvanajsto zmago so dosegli v vselej zahtevnem Marofu, domača zasedba po je po sanjskem uvodu v sezono in zmagoslavju na superpokalni tekmi proti Celju v rednem delu igrala nekoliko slabše in prvi del končala na osem mestu, čeravno se je pred začetkom sezone nadejala boljšemu položaju.

Večji del je bila tekma povsem izenačena, prelomni trenutki dvoboja pa so minili v znamenju izbrancev gostujočega trenerja Marka Šibile. V 47. minuti je njihovo vodstvo znašalo le dva gola (21:19), v nadaljevanju pa so povsem zagospodarili v dolenjski prestolnici in si v 57. minuti priigrali najvišje vodstvo na tekmi (28:20).

V štajerski ekipi je bil najbolj učinkovit Tadej Sok s sedmimi goli, v dolenjski pa sta Grega Okleščen in Jernej Papež dosegla po pet zadetkov.

Mariborska ekipa bo v končnici igrala v skupini za razvrstitev od 1. do 6. mesta, novomeška pa od 7. do 12. mesta.