Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 28.09.2018 22:18:01

Prvenstveni derbi Velenjčanom

Rokometaši velenjskega Gorenja so v 4. krogu lige NLB premagali Koper 2013 s 23:22 (14:11).

* Rdeča dvorana, sodnika: Vidic (Ljubljana) in Leskovec (Celje).
* Gorenje: Grobelnik, Mazej 1, Haseljić 1, Tajnik 1, Špelić 4, Matanović 6, Logar, Stojnić 1, Vujovič, Miklavčič 1, Banfro, Drobež, Verdinek 6 (3), Taletovič, M. Kavčič, A. Kavčič 2.
* Koper 2013: Haseljić, Dolenc, Grzentič 3, Krečič 4, Matijaševič 3, Kocjančič, Postogna, Moljk, Smolnik 2, Sokolič 1, Guček, Zugan 1, Marić, Stopar, Bratkovič 8 (3).
* Sedemmetrovke: Gorenje 3 (3), Koper 2013 4 (3).
* Izključitve: Gorenje 2, Koper 2013 6 minut.

Velenjčani so dosegli še tretjo zmago v prvenstvu, s Primorci pa so bili težko bitko, ki se je odločila v izdihljajih tekme. Na drugi strani Primorci ostajajo po treh tekmah še brez točke.

Domači rokometaši so bili večino tekme v ospredju, imeli tudi že pet golov prednosti v prvem polčasu, toda Koprčani se niso dali. V drugem polčasu so jim ves čas dihali za ovratnik, po golu Žige Smolnika so v 59. minuti izenačili na 22:22, odločilni gol pa je v 60. minuti dosegel Domen Tajnik.

Pri domačih sta bila s šestimi zadetki najboljša strelca Vlado Matanović in Matic Verdinek, pri gostih pa jih je osem dosegel Adam Bratkovič.

Velenjčani bodo v 5. krogu v sredo gostovali v Celju, Koprčani pa bodo prihodnjo soboto gostili Trebanjce.

Značke: rokomet, dp