0 04.11.2017 21:29:20

Koper 2013 - Herz Šmartno 24:21 (11:13)

Nikola Miljković
Rokometaši Kopra 2013 so v 8. krogu lige NLB premagali Herz Šmartno s 24:21 (11:13).

* Dvorana Bonifika, sodnika: Smolko in Knez (oba Ljubljana).
* Koper 2013: Kocjančič, Vran, Dolenc, Grzentič 3, Vlah 2, Krečič, Matijaševič 2, Kocjančič, Moljk 3, Zugan 2, Rapotec 5, Smolnik, Sokolič 3, Guček, Planinc 2 (2), Bratkovič 2.
* Herz Šmartno: M. Sadar, Muratović, Kukovica, Strmljan 8 (3), Ribarič, Kunst 6, Cirar, Justin 2, Žižek, Jerina, Močnik, Žurga 1, Dobovičnik 3, Cirar 1, Ostrež.
* Sedemmetrovke: Koper 2013 3 (2), Herz Šmartno 3 (3).
* Izključitve: Koper 2013 8, Herz Šmartno 4 minute.

Koprčani so po hudem boju dosegli peto zmago v državnem prvenstvu, po njej pa so tudi prevzeli čelno mesto na lestvici, saj so doslej vodilni Novomeščani v petek izgubili v Posavju. Herz Šmartno skupaj z LL Grosistom Slovanom ostaja na dnu lestvice s štirimi točkami.

Koprčani so po slabem uvodu in zaostanku 4:6 postopoma prevzeli nadzor na igrišču in v 21. minuti povedli z 9:8, a nato znova zaigrali bledo in nepovezano, kar so srčni rokometaši iz osrednje Slovenije izkoristili in se na velik odmor podali s prednostjo dveh golov (13:11).

Izbranci domačega trenerja in selektorja slovenske izbrane vrste Veselina Vujovića so v drugem polčasu zabredli v še večje težave. V 46. minuti so zaostali za štiri gole (16:20), v zadnjih petnajstih minutah pa vendarle prišli do zmage. Navkljub raztrgani igri so naredili delni izid 5:0 in v 55. minuti po golu Uroša Rapotca povedli z 21:20, v sami končnici pa dosegli načrtovano zmago.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Rapotec s petimi goli, v gostujoči pa Tilen Strmljan z osmimi zadetki.

Koprska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Novem mestu, zasedba iz Šmartnega pri Litiji pa bo gostila trebanjski Trimo. Obe tekmi bosta v soboto, 11. novembra.