Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

Prihajajo Luka 3! Dončić bo kmalu predstavil ...

0 04.11.2017 20:59:29

Jeruzalem Ormož - Maribor Branik 24:21 (13:9)

Rokometaši ormoškega Jeruzalema so v 8. krogu lige NLB premagali mariborski Branik s 24:21 (13:9).

* Dvorana na Hardeku, gledalcev 500, sodnika: Vidic (Ljubljana) in Leskovec (Celje)
* Jeruzalem Ormož: Šulek, Balent, Čudič 10 (5), Žuran 4, Hebar, Kocbek 3, Ozmec 1, Ciglar, Mesarič 1, Vujović, Rajšp, Cirar 1, Kavčič 3.
* Maribor Branik: Đurica, Čudič, Leben, Cvetko 1, Bogadi 1, Celminš 1, Sok 4 (2), Jerenec, Velkavrh 1, Stopar, Bezgovšek 1, Štumpfl 1, Sivić 2, Kete 1, Ocvirk 7 (1).
* Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 6 (5), Maribor Branik 3 (3).
* Izključitve: Jeruzalem Ormož 8, Maribor Branik 2 minuti.

Ormožani so pred 500 domačimi gledalci dosegli četrto zmago v državnem prvenstvu in po točkah ujeli osmoljence današnje tekme, oboji pa so na sredini prvenstvene lestvice.

Izbranci domačega trenerja Saša Praprotnika so po uvodnem tipanju moči povsem prevzeli nadzor na igrišču in goste iz štajerske prestolnice zasenčili v vseh prvinah. Predvsem sijajno so odigrali med 13. in 21. minuto, ko so povedli za šest golov (10:4), z manjšimi nihanji v svoji igri pa na polčasu vodili za štiri gole (13:9). V drugi polovici tekme "vinarji" zanesljivo odbili vse mariborske poskuse po prevratu in zasluženo osvojili obe točki.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Bojan Čudič z desetimi goli, v gostujoči pa Gregor Ocvirk s sedmimi zadetki.

Mariborska ekipa bo v prihodnjem krogu v petek, 10. novembra, gostila Dobovo, ormoška pa bo dan kasneje gostovala v Škofji Loki.