Dejan Dogaja in Kiara Haas: Ljubezen jima daje ...

Uau! Luka razkril, koliko avtomobilov ima trenutno...

0 03.11.2017 21:01:23

Zmage za Škofjeločane, Dobovo in Ribnico

Odigrane so bile prve tri tekme osmega kroga rokometnega državnega prvenstva. Preostali dve tekmi bosta na sporedu jutri.

LL Grosist Slovan - Urbanscape Loka 24:34 (12:16)

Rokometaši LL Grosista Slovana so v 8. krogu lige NLB na domačem igrišču izgubili proti Urbanscape Loki s 24:34 (12:16).

* Dvorana na Kodeljevem, gledalcev 100, sodnika: Škvarč in Humek (oba Dobova).
* LL Grosist Slovan: Jugovič, Nunčič, Podpečan, Prevolnik 4, Serdinšek-Ekart, Marinček 1, Bogdanič-Jenko 4, Marušič 1, Marojević 2, Krivic 2, Fidel 3 (1), Cigale, Kaučič, Novak 1, Sankovič 4, Atanasov 2.
* Urbanscape Loka: Juričan, Pešić, A. Vrbinc, M. Vrbinc 2, Rakovec, Šibanc 4 (1), Gartner, Kavčič 9, Jamnik 5 (2), Jesenko, Bradeško 3, Jeseničnik 4, M. Pipp 1, Bergant, Jesenko 6 (2), Plestenjak.
* Sedemmetrovke: LL Grosist Slovan 1 (1), Urbanscape Loka 8 (5).
* Izključitve: LL Grosist Slovan 12, Urbanscape Loka 2 minuti.

Ljubljansko-škofjeloški obračun se je končal s prepričljivim zmagoslavjem gorenjske zasedbe, ki je dosegla svojo peto zmago v državnem prvenstvu in zadržala svoje mesto v zgornji polovici lestvice, medtem ko ekipa iz slovenske prestolnice ostaja v spodnjem delu razpredelnice.

Prva polovica prvega polčasa je minila v izenačeni predstavi. Še v 19. minuti sta bila tekmeca povsem blizu (9:10), nato pa je gostujoča zasedba naredila delni izid 3:0 in tri minute kasneje povedla za štiri gole (13:9). Po tem vodstvu je domači trener Bojan Čotar zahteval minuto odmora, po njej so njegovi varovanci hitro prepolovili zaostanek (11:13), na velik odmor pa vendarle odšli z zaostankom štirih zadetkov (12:16).

Izbranci gostujočega trenerja Roberta Beguša v drugi polovici tekme niso popustili niti za ped. Vselej so bili za korak pred gostitelji in jih imeli pod nadzorom, v 38. minuti pa so svojo prednost povečali na sedem golov (20:13). V nadaljevanju ni bilo premikov na bolje v domači zasedbi, ki so dobrih petnajst minut pred koncem tekme zaostali za devet golov (15:24) in jasno je bilo, da bosta točki romali na Gorenjsko. Zmagovita ekipa je največ vodila za 12 golov (30:18 in 31:19).

V zmagoviti ekipi sta bila najbolj učinkovita Aleks Kavčič z devetimi in Aljaž Jesenko s šestimi goli, v poraženi pa so Jan Prevolnik, Tim Bogdanić-Jenko in Robert Sanković dosegli po štiri zadetke.

Ljubljanska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Ribnici, škofjeloška pa bo gostila ormoški Jeruzalem. Obe tekmi bosta v soboto, 11. novembra.

Dobova - Krka 27:26 (16:14)

Rokometaši iz Dobove so v 8. krogu lige NLB premagali novomeško Krko s 27:26 (16:14).

* Športna dvorana, gledalcev 200, sodnika: Igor in Dejan Ivančič (oba Gorišnica).
* Dobova: Blaževič, Šepetavc, Dular, Markušić 6 (1), Rožman, Humek, Seferović 4, Mustapić, Rantah, Jazbec 1, Zavodnik 3, Krnc 1, Kučič 2, Smojver 5, Hotko 3, Hrupič 2.
* Krka: Tomič, Brajer, L. Rašo 3 (1), Bevec, Didovič 2, Okleščen 7, Pršina 3, Irman 1, Jakše 1, Udovč, D. Rašo, Papež 9 (3), Matko, Ban, Klobčar.
* Sedemmetrovke: Dobova 2 (1), Krka 5 (4).
* Izključitve: Dobova 12, Krka 2 minuti.
* Rdeči karton: Zavodnik (38.).

Doslej vodilni Novomeščani so se v Posavje odpravili kot veliki favoriti, na koncu pa so pogrnili po celi črti in ostali brez šestega para točk, hkrati pa po nepopolnem krogu prvo mesto na lestvici prepustili Ribničanom, ki so danes slavili v Trebnjem. V razburljivi tekmi se je druge zmage veselila Dobova, ki je napredovala na sedmo mesto in ima točko prednosti pred Trebnjem ter dve pred Slovanom in Herzom.

Večji del prvega polčasa so ritem igre narekovali domači rokometaši, ki so si dvakrat priigrali štiri gole prednosti (11:7 in 12:8), v drugi polovici prvega dela tekme pa so se jim rokometaši iz dolenjske prestolnice v 26. minuti približali na gol zaostanka (12:13), na velik odmor pa se odpravili z dvema goloma primanjkljaja (14:16).

Gostitelji so v drugi minuti nadaljevanja podvojili prednost (18:14), a so jih gosti dokaj hitro ujeli, v 46. minuti pa prvič na dvoboju povedli z 22:21. Kazalo je, da so Novomeščani dosegli pravo delovno temperaturo, s tem pa se niso strinjali Posavci. Vse do konca tekme so se trdovratno upirali papirnatim favoritom dvoboja in v 58. minuti znova povedli s 26:25. Navkljub izključitvi Mateja Kučiča so končnico odigrali zrelo in preudarno, zmagoviti gol pa je dosegel Adam Seferović.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Dorian Markušić s šestimi in Dominik Smojver s petimi goli, v gostujoči pa Jernej Papež z devetimi ter Grega Okleščen s sedmimi zadetki.

Zasedba iz Dobove bo v prihodnjem krogu v petek, 10. novembra, gostovala pri mariborskemu Braniku, novomeška pa bo dan kasneje gostila Koper 2013.

Trimo Trebnje - Riko Ribnica 30:31 (16:14)

Rokometaši Rika Ribnice so v 8. krogu lige NLB v gosteh premagali trebanjski Trimo z 31:30 (14:16).

* Dvorana OŠ, sodnika: Teršek (Hrastnik) in Žibret (Trbovlje).
* Trimo Trebnje: Brana, Urbič, Cvetko 3, Djurdjević 3, Florjančič 1, Horžen 8, Skol 3 (1), Mat. Kotar 6 (3), Sikošek Pelko, Mar. Kotar, Mih. Kotar, Udovič 1, Sašek 2, Pernovšek, Mlakar, Rozman 3.
* Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Horvat, Fink, Vujačić 3, Knavs 4, Henigman 8, Skušek 2 (1), Koprivc 2, Pahulje 1, B. Nosan 3, Kovačič 5, Batinič, Setnikar 3, Košmrlj.
* Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 5 (4), Riko Ribnica 3 (1).
* Izključitve: Trimo Trebnje 8, Riko Ribnica 6 minut.

Tekma med Trebanjci in Ribničani je bila napeta in izenačena, na koncu pa so se pete zmage v tej sezoni veselili rokometaši iz dežele suhe robe, ki so z današnjo zmago ter po nepopolnem krogu zasedli prvo mesto na lestvici.

Izbranci domačega trenerja Romana Šavriča so večji del prvega polčasa narekovali ritem in bili bolj ali manj vseskozi v vodstvu, a njihova prednost nikoli ni znašala več kot dva gola. V 23. minuti so jih gosti ujeli (12:12), dve minuti kasneje pa prvič na dvoboju povedli (14:13), a nato naredili nekaj napak, ki so jih gostitelji znali izkoristiti sebi v prid, tako da so drugo polovico tekme začeli s prednostjo dveh golov (16:14).

Neizprosen boj za vsak košček igrišča se je nadaljeval tudi v drugem polčasu. Sprva je bolje kazalo gostiteljem, ki so si v 41. minuti priigrali najvišje vodstvo na tekmi (22:18), v prelomnih trenutkih dvoboja pa so bili malenkostno bolj zbrani Ribničani. v svojih vrstah so imeli tudi razpoloženega reprezentanta Nika Henigmana, ki jih je po dveh zaporednih golih v 57. minuti svoje soigralce popeljal do vodstva z 31:29, majhno prednost pa so nato ubranili do konca razburljive tekme.

V ribniški ekipi je Henigman dosegel osem, David Kovačič pa pet golov. V trebanjski sta bila strelsko najbolj učinkovita Kristijan Horžen z osmimi in Matic Kotar s šestimi zadetki.

Ribniška ekipa bo v prihodnjem krogu gostila ljubljanski Slovan, trebanjska pa bo gostovala v Šmartnem pri Litiji. Obe tekmi bosta v soboto, 11. novembra.