femme-fatale, femme-fatale-2023 Njena.si

Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

0 04.11.2017 17:09:41

Krimovke z drugo zmago proti Gdynii v drugi del lige prvakinj

Rokometašice Krima Mercatorja so v 4. krogu lige prvakinj doma premagale Vistal Gdynio 29:22 (16:11) in si zagotovile drugi del omenjenega tekmovanja. Izbranke Uroša Bregarja čez teden dni na Kodeljevem čaka obračun 5. kroga z Bukarešto.

* Dvorana Kodeljevo, gledalcev 800, sodnika: Maria in Safia Bennani (obe Švedska).
* Krim Mercator: Benko 2 (1), Abina, Stefanišin, Barič 6 (1), Beganović 3, Stanko 6, Marinček, Omoregie 1, Zulić 1, Koren 3 (1), Gregorc, Adler 2 (1), Tsakalou 2, Amon, Perederij 2, Despotović 1.
* Vistal Gdynia: Janiszweska 3, Pekala, Kaminska, Gapska, Stanulewicz 4, Kordowiecka, Zych 5 (4), Kozlowska 4, Gutkowska, Kowalczyk, Slwinska, Matieli Machado, Szarawaga 4, Kulwinska 2, Uscinowicz, Plaszkowska.
* Sedemmetrovke: Krim Mercator 4 (4), Vistal Gdynia 4 (4).
* Izključitve: Krim Mercator 18, Vistal Gdynia 10 minut.
* Rdeč karton: /.

krim 3 af

Krimovke so še drugič v dobrem tednu dni premagale Vistal Gdynio, tudi druga tekma se je končala z visokim rezultatom v prid izbrank Uroša Bregarja. Na prvi tekmi so njegove varovanke slavile z 29:19, danes pa z 29:22, z novim parom točk pa si so zagotovile napredovanje v drugi del lige prvakinj.

Ljubljanske rokometašice so velik korak do novega para točk naredile že v prvem polčasu. Poljakinje so vodile le enkrat, v sedmi minuti so po uspešno izvedeni sedemmetrovki povedle s 4:3. Nato so imele priložnost za +2, kar pa je preprečila Miša Marinček, po še drugi njeni obrambi pa je Alja Koren krimovke spet popeljala v prednost. V 10. minuti so domače prvič na tekmi povedle z dvema goloma prednosti, za še višjo prednost pa so v tem obdobju naredile kakšno napako preveč.

V drugi polovici prvega polčasa so "tigrice" strnile obrambne vrste, kar se jim je obrestovalo. Gostje so se v napadu mučile, domačinke pa so počasi začele nabirati prednost. V 20. minuti so povedle s štirimi goli prednosti, čeprav so se igralke Vistala v 25. minuti približale na 10:12, pa so slovenske prvakinje na odmor šle z lepo prednostjo 16:11.

Drugi polčas so igralke Vistala začele bolje, po dveh golih so zaostanek zmanjšale na 13:16. V 37. minuti so Ljubljančanke spet vodile s petimi goli, v 52. minuti pa so prvič na tekmi povedle s +6 (25:19). Nekaj trenutkov kasneje je Jelena Despotović zadela za +7 in poljska klop je klicala minuto odmora. Aneja Beganović je pet minut do konca zadela za 27:20, Miša Marinček je zatem zbrala obrambo, Maria Adler je zadela za +8, Polona Barič po protinapadu za +9 in Vistal je bil na kolenih.

Prvi strelki Krima sta bili Polona Barič in Tjaša Stanko, dosegli sta po šest zadetkov.

krim 1 af

Uroš Bregar, trener Krim Mercatorja: "Ni bilo lahko. Videli ste na svoje oči, da imajo kvalitetne igralke, vratarka je imela zelo dober dan. Rezultat je tu. Opozarjal sem, da nam ne bo lahko. Vesel sem, da se je tako končalo. Tekma gre v pozabo, ker teh točk ne bomo prenesli naprej. Čakata nas tekmi z Bukarešto in nato Nykobingom."

Miša Marinček, vratarka Krim Mercatorja: "Hvala za čestitke. Pred tekmo sem rekla, da moramo suvereno iti v drugi del te naloge, na Poljskem smo jo odlično izpolnile. Poljakinje niso imele ničesar za izgubiti. Takšne ekipe so najbolj nevarne. Če bi imeli malo boljšo realizacijo v prvem polčasu, bi se prej odlepile. Tako smo morale garati naprej. Vesela sem, da smo se držale tega, kar smo trenirali in da zanesljivo potujemo v drugi del lige prvakov. Predvsem pa, da gremo mirni v zadnji tekmi."