Ekipa
© 2024 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
Primož Salmič
Primož Salmič
11.09.2014 11:02:02
Deli članek:

Brata in nič drugega

vszi

"Odkod ste, fantje? Vidim, da ste novinarji," nas je nagovoril fant, ki je sedel za mizo poleg naše.

Tako kot mi je imel tudi on okrog vratu obešeno akreditacijo, tako kot mi je tudi on zavil v restavracijo, da si po delavniku v dvorani, kjer sta bili na sporedu prvi četrtfinalni tekmi prvenstva, priveže dušo. "Iz Slovenije? Res? No, jaz sem iz ZDA," je dejal z nasmehom v mešanici nerodnosti, opravičila in tolažbe za tisto, kar se je zgodilo v areni Palau St. Jordi, in nekakšne pripravljenosti, češ, "no, lahko me 'napadete' zaradi tega, mene, Američana." Nismo imeli takih namenov, raje smo ga povabili v svojo družbo, Richarda, kot smo razbrali z akreditacije, še preden smo se predstavili.

Rich prihaja iz Oaklanda, kamor sta njegova starša emigrirala iz Kitajske. Oakland je tudi dom Golden State Warriorsov in prav dva igralca ameriške reprezentance tega kluba sta razlog, da je kot eden redkih ameriških novinarjev prišel na svetovno prvenstvo. Steph Curry in Klay Thompson sta tista, ki ju za svojo spletno stran spremlja tudi na tej strani luže, izbrana vrsta pa je drugotnega pomena.

"Hej, kako kaj Chris Thomas? Si tudi njega kaj videl?" smo se seveda takoj spomnili, da je bil pomočnik Jureta Zdovca do tega poletja v širšem trenerskem štabu Golden Stata. "Chris kdo? Thomas? Ne poznam," je z odgovorom poskrbel, da smo se Slovenci le spogledali. Je mogoče, da zvesti spremljevalec kluba ne pozna enega od tistih, ki so bili zadolženi za spremljanje nasprotnikov?

Pomislili smo že, da Thomas morda ni to, za kar ga imamo, a se je v pogovoru z Richom tudi sicer izkazalo, da fant ne "vidi" kaj dosti dlje od "splash brothers" (spleš bratov, prva beseda naj bi ponazorila zvok žoge, ko zleti skozi mrežico koša), kot sta zaradi odličnega meta dobila vzdevek Curry in Thompson. Je pa zato fant prijazen, širokogrudno plačan račun pa je poskrbel, da Thomasa nismo več omenjali.