Skrito v raju: Skrivnost Larinih pletenih topkov

0 10.08.2018 21:04:01

Nogometašice Olimpije še drugič s pol ducata prejetih zadetkov

Arsen Perić
Ljubljančanke znova visoko izgubile.

Nogometašice ŽNK Olimpije so na domačem kvalifikacijskem turnirju lige prvakinj doživele še drugi visok poraz. Potem ko so v uvodnem krogu z 0:6 izgubile s prvimi favoritinjami iz Minska, so jih danes z enakim izidom 6:0 (0:0) premagale še igralke Somatia Barcelone. Ljubljančanke po dveh porazih nimajo več niti teoretičnih možnosti za napredovanje.

Po prvem polčasu brez golov so domače nogometašice močno popustile v drugem, ko so tekmice s Cipra najprej med 48. in 51. minuto dosegle tri gole, pozneje pa med 67. in 88. še tri. Po dvakrat sta se med strelke vpisali Caitlin Mary Hayes in Krystyna Freda.

Ljubljančanke so po dveh krogih tako zadnje v skupini 2 brez točk in brez gola, v tekmi zadnjega kroga pa se bodo v ponedeljek, 13. avgusta ob 17. uri na stadionu Stožice pomerile še s slovaško zasedbo Slovana iz Bratislave. Ta je danes v prvi tekmi drugega kroga z 0:1 klonil proti Minsku.

Belorusinje in Ciprčanke imajo tako po dveh krogih pol izkupiček šestih točk in bodo v ponedeljek na stadionu Žak v šiški odločale o prvem mestu in nadaljevanju tekmovanja v ligi prvakinj.

Značke: nogomet, liga prvakov