Branilec Janeza Janše: takšne argumente najde ...

Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 20.03.2023 10:34:02

Ko udari naveza Janža - Podolski! Nor preobrat Gornika, otrok Mure ukradel žogo, kar je sledilo ... (video)

V 25. krogu poljskega prvenstva so se nogometaši Gornika veselili sedme zmage in si izboljšali izhodišče v ekstremno napetem boju za obstanek.

Na svojem stadionu so pred 9000 gledalci s 3:2 ugnali Wislo iz Plocka, toda vse je kazalo na zmago gostov, ki so po prvem polčasu vodili z 2:0. V polno sta zadela Mateusz Szwoch in Dawid Kocyla, vendar domače zasedbe to ni zmedlo in v nadaljevanju je uprizorila popoln preobrat.

Začel ga je Damian Rasak, nato je na sceno stopil Lukas Podolski. Sedemintridesetletni veteran je mojstrsko izvedel prosti strel za izenačenje in potem v 87. minuti postavil še končni izid. Udaril je v navezi z Erikom Janžo, ki se je najprej izkazal z odvzeto žogo, hkrati si je omogočil pobeg ob levi stranski črti in za zaključek podal pred vrata, kjer je nekdanji nemški reprezentant z glavo zadel v polno za delirij na tribunah (v spodnjem posnetku od 2:57 naprej).

Otrok Mure je bil na igrišču od prve do zadnje minute, Blaža Vrhovca in Amadeja Maroše ni bilo v kadru Gornika.

Značke: janža, poljska