Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Marjetko in Rudija razdvojili, a sta našla pot ...

0 09.10.2017 19:41:17

Mladi nogometaši zmagali v Črni gori

Arsen Perić
Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je v Podgorici na tretji tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2019, ki bo v Italiji, premagala Črno goro s 3:1 (1:1). Naslednja tekma izbrance Primoža Glihe čaka 9. novembra, ko bodo v Novi Gorici gostili današnje tekmece.

* Mestni stadion Podgorica, sodniki: Lambrechts, De Rocker in de Weirdt (vsi Belgija).
* Strelci: 0:1 Kramarič (9.), 1:1 Lončar (43.), 1:2 Pišek (71./11 m), 1:3 Vrbanec (78.).
* Črna gora: Murić, Rašo, A. Vukčević, Lončar, Roganović, Vujnović, S. Vukčević (od 69. Djuričković), Azemović, Skenderović, Kotorac (od 75. Šarkić), Camaj (od 67. Guzina).
* Slovenija: Vodišek, Brecl (od 46. Vrbanec), Badžim, Pišek, Žužek, Kuhar, Kramarič, Gliha, Arh Česen, Primc (od 84. Gajič), Ožbolt (od 56. Mlakar).
* Rumeni kartoni: Skenderović, Kotorac; Kramarič.
* Rdeči karton: Murić (73.).

Slovenci, ki so kvalifikacije začeli z zmago in neodločenim izidom proti ekipi Luksemburga, so v Podgorici dosegli še drugo zmago, s katero so se utrdili v vrhu lestvice skupine.

Slovenija je tekmo izvrstno začela in povedla v deveti minuti prek Martina Kramariča. Domači so sicer imeli več žogo v posesti, tudi večkrat poizkušali s streli, eden teh pa je našel cilj v 43. minuti, ko je izenačil Stefan Lončar.

V drugem polčasu je Nikola Vujnović najprej zatresel okvir vrat, v 71. minuti pa je Janez Pišek unovčil enajstmetrovko za vodstvo 2:1.

V 73. minuti so Črnogorci ostali brez vratarja Arijaneta Murića, ki je dobil rdeči karton, v 78. minuti pa so Slovenci prek Vrbanca povišali na 3:1, ko je unovčil podajo Piška.

Na prvenstvo se ob Italiji neposredno uvrstijo zmagovalci devetih kvalifikacijskih skupin, najboljše štiri drugouvrščene ekipe pa se bodo prebile v dodatne kvalifikacije.