liz
liz
14.11.2015 09:01:44

Ganljiv prizor na prijateljski tekmi med Belgijo in Italijo (video)

Sinoči sta se v prijateljski tekmi pomerili Belgija in Italija, rdeči vragi so se na koncu veselili zmage s 3:1, še posebej ganljiv trenutek pa se je zgodil v 39. minuti dvoboja.

Takrat so namreč na stadionu kralja Baudouina v Bruslju prekinili srečanje, da bi počastili spomin na 39 žrtev tragedije, ki se je zgodila pred tridesetimi leti na stadionu Heysel.

Slednji je leta 1985 gostil finale lige prvakov, v katerem sta se pomerila Liverpool in Juventus. Vendar pa je uro pred prvim sodnikovim žvižgom na tribunah prišlo do velike tragedije.

Zaradi neredov med navijači obeh moštev je na stadionu zavladala velika panika, eden od zidov starega in močno dotrajanega objekta se je porušil in pod seboj pokopal 39 ljudi - v večini navijačev Juventusa - več kot 600 je bilo ranjenih.

Sinoči so se vsi prisotni na bruseljskem stadionu z minuto molka spomnili umrlih v omenjeni tragediji, z upanjem, da se kaj podobnega ne bi zgodilo nikoli več ...