Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

0 19.01.2019 21:00:12

OHOHO, kakšna MOJSTROVINA mariborskega upa. Nekateri mu pravijo NOVI JOJO ILIČIĆ (video)

Grega Wernig
Darko Milanič je v dvoboju z Rudarjem predstavil kar nekaj mladih moči.

Mariborčani so na drugi prijateljski tekmi po začetku priprav v Ljudskem vrtu z 2:0 premagali velenjski Rudar, Darko Milanič pa je bil tokrat prisiljen priložnost ponuditi nekaterim mlajšim fantom. Razlog je preprost. Amir Dervišeić, Dino Hotić, Luka Zahović, Jan Mlakar, Blaž Vrhovec in Denis Klinar imajo reprezentančne obveznosti, Martin Milec in Luka Uskoković okrevata po poškodbah.

Mladci so ponujeno minutažo izkoristili, najstniški dvojec pa je poskrbel tudi za končni izid in najlepši trenutek dvoboja. V 69. minuti je Aljoša Matko na desni strani roba kazenskega prostora zaposlil Nina Žuglja, ki je žogo lepo sprejel, nato pa z levico s filigransko natančnostjo čudovito zadel daljši kot velenjskega čuvaja mreže, Matej Radan je bil brez moči. Osemnajstletni napadalno usmerjeni vezist se je izkazal z mojstrovino (opisana akcija je v priloženem videu od 1.50 naprej) in pritrdil tistim, ki za 185 cm visokega mladeniča pravijo, da po nekaterih potezah in gibih spominja na nikogar drugega kot Josipa Iličića … Pod Kalvarijo imajo z njim menda velike načrte.