19.11.2016 19:03:56

Tekma lahko traja tudi 61 minut (foto)

Tina Kosec

Tekma med Krškim in Koprom je bila zaradi razmočenega igrišča in močnega deževja končana v 62. minuti z rezultatom 0:0.

Obračun v Krškem je spremljalo močno deževje, ki je v zajelo celotno Slovenijo. Kot veleva 58. člen tekmovalnega pravilnika NZS je dosežen rezultat ob prekinitvi obveljal kot končni rezultat.

Krško – Koper 0:0

Krško - Stadion Matije Gubca, Krško, gledalcev 500. Sodniki: Žganec, Kordež, Podobnik in Balažič
Krško: Zalokar, Krajcer, Špiler, Kramarič, Dangubič, Bučar (od 56. Mensah), Vukliševič, Haljeta, Šturm, Kovačič, Pušaver.
Koper: Antolovič, Andrejašič, Datkovič, Biljan, Pekuson, Park, Pučko, Teijo, Kokorovič, Pranjič, Sikošek.
Rumeni kartoni: Teijo.
Rdeči kartoni: /.

Tekmo na Stadionu Matije Gubca so bolje odprli Koprčani, ki so že v sedmi minuti zapretili preko Mateja Pučka, vendar se je z obrambo izkazal Marko Zalokar. Vratar Krčanov je postregel še z lepšo obrambo po slabe pol ure igre, ko je ubranil nevaren strel Pekusona z razdalje. Zalokar je v 35. minuti preprečil tudi slovenski prvenec Pranjiču, ko je izbil žogo v kot. Krčani so na koprske poskuse odgovorili v 45. minuti, ko je po predložku iz kota prišel do strela z glavo visokorasli Vukliševič, vendar je njegov strel zaustavil Antolovič.

Podobno igro smo spremljali tudi v nadaljevanju. Na začetku 50 minute se je v dobri situaciji znašel Pekuson, ki je po krajšem oklevanju prišel do strela, a se je z novo obrambo izkazal Zalokar. Dobri dve minuti kasneje se je v odlični priložnosti znašel še Datkovič, a je z glavo meril malo čez gol.

Kot se je kasneje izkazalo, je bila to tudi zadnja omembe vredna priložnost na tekmi, saj je glavni sodnik Mitja Žganec končal dvoboj po 61 minutah in 40 sekundah zaradi intenzivnega deževja in močno razmočenega igrišča.

Kaj pravi 58. člen tekmovalnega pravilnika

»Če je sodnik prekinil tekmo iz objektivnih razlogov, se odigra nova tekma, če je do prekinitve prišlo pred potekom dveh tretjin igralnega časa, v nasprotnem primeru pa obvelja dosežen rezultat ob prekinitvi kot končni rezultat. Pravilo iz prejšnjega odstavka tega člena se uporablja za vse primere, ko za prekinitev tekme ni kriva nobena ekipa ali ko sta za prekinitev krivi v enaki meri obe ekipi.«