21.10.2015 22:55:23

Liga prvakov: Jan Oblak zaklenil gol, Branko Ilić domov poražen

Tudi sredin večer je bil rezerviran za tekme elitne nogometne lige prvakov, v kateri smo bili tokrat priča slovenskemu derbiju.

Obračun slovenskih nogometnih reprezentantov Jana Oblaka in Branka Ilića v 3. krogu lige prvakov se je končal z gladkim slavjem prvega. Madridski Atletico je namreč s 4:0 ugnal Astano. Oba slovenska reprezentanta sta odigrala celo tekmo. Derbi Paris Saint Germaina in madridskega Reala se je končal z 0:0.

V skupini C je po zmagi Atletica na vrhu prav španska ekipa, za katero so zadeli Saul Niguez, Jackson Martinez in Oliver Torres, Denis Dedečko pa je zabil še avtogol. Enako število točk ima tudi Benfica, ki pa je po dveh zmagah tokrat izgubila v Istanbulu proti Galatasarayu z 1:2. Za Turke sta bila uspešna Selcuk Inan z bele točke in Lukas Podolski, goste pa je Nicolas Gaitan povedel v vodstvo že v drugi minuti. Vsi trije zadetki so padli že v prvem delu igre.

V skupini A se je derbi med Paris Saint Germainom in madridskim Realom končal brez zadetkov, kljub nekaj lepim priložnostim na obeh straneh. Domači so imeli žogo več v svoji posesti, gosti pa so sprožili več strelov. A ne eni ne drugi niso premagali tekmečevega vratarja, kar pomeni, da sta obe ekipi še vedno vodilni v tej skupini. V njej je do prve zmage prišel Malmö, ki je z 1:0 odpravil Šahtar iz Donecka. Ta ostaja še brez točke.

V skupini B je edini z dvema zmagama nemški Wolfsburg, ki je tokrat z 2:0 doma ugnal PSV Eindhoven. Zadela sta Bas Dost in Max Kruse. Moskovski CSKA in Manchester United sta na drugem oziroma tretjem mestu popolnoma izenačena, tokrat sta se razšla z 1:1, domače je v vodstvo popeljal Seydou Doumbia v 15. minuti po zgrešeni enajstmetrovki, izenačil pa je Anthony Martial v 65. minuti.

Doslej neporaženi torinski Juventus, finalist minule sezone lige prvakov, pa poraza ni spoznal niti po tretjem krogu. A doma je kljub kar 21 strelom proti golu osvojil zgolj točko z 0:0 proti Borussii Mönchengladbach. Zanjo pa je bila to prva točka. Točko za Juventusom zaostaja Manchester City, ki je z 2:1 ugnal Sevillo. Jevgen Konopljanka, ki se bo novembra v ukrajinskem dresu v dodatnih kvalifikacijah za Euro 2016 zoperstavil slovenski vrsti, je goste popeljal v vodstvo v 30. minuti, za izenačenje je z avtogolom poskrbel Adil Rami šest minut pozneje, zmagovalca pa je odločil Kevin de Bruyne v prvi minuti sodniškega dodatka.

SREDINE TEKME V LIGI PRVAKOV

SKUPINA A Malmö - Šahtar Donjeck           1:0 (1:0) Paris St. Germain - Real Madrid  0:0 Lestvica 1. Real Madrid           3 2 1 0 6:0 7 2. Paris St. Germain     3 2 1 0 5:0 7 3. Malmö                 3 1 0 2 1:4 3 4. Šahtar Donjeck        3 0 0 3 0:8 0 SKUPINA B Wolfsburg - Eindhoven            2:0 (0:0) CSKA Moskva - Manchester United  1:1 (1:0) Lestvica 1. Wolfsburg             3 2 0 1 4:2 6 2. CSKA Moskva           3 1 1 1 4:4 4 2. Manchester United     3 1 1 1 4:4 4 4. PSV Eindhoven         3 1 0 2 3:5 3 SKUPINA C Atletico Madrid - Astana         4:0 (2:0) Galatasaray Istanbul - Benfica   2:1 (2:1) Lestvica 1. Atletico Madrid       3 2 0 1 7:2 6 2. Benfica Lizbona       3 2 0 1 5:3 6 3. Galatasaray Istanbul  3 1 1 1 4:5 4 4. Astana                3 0 1 2 2:8 1 SKUPINA D Juventus Torino - Borussia Mön.  0:0 Manchester City - Sevilla        2:1 (1:1) Lestvica 1. Juventus Torino       3 2 1 0 4:1 7 2. Manchester City       3 2 0 1 5:4 6 3. Sevilla               3 1 0 2 4:4 3 4. Bor. Mönchengladbach  3 0 1 2 1:5 1