Poroka na prvi pogled: Trk realnosti takoj po ...

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 03.04.2024 20:21:33

Krka do pričakovane, a boleče gostujoče zmage

Luka Vovk
Košarkarji Krke so v 24. krogu lige Nova KBM premagali Šentjur z 98:79 (31:19, 51:34, 76:59).

Krka je dosegla jubilejno dvajseto zmago v sezoni in ostaja na vrhu razpredelnice lige Nova KBM. Uspeh je skazila poškodba Marka Radovanovića, ki si je poškodoval koleno na začetku druge četrtine in nato ni več stopil na parket. Predčasno je tekmo v zadnji četrtini zaradi udarca v glavo končal tudi Robert Jurković.

Za Novomeščane je poškodba 208 centimetrov Radovanovića hud udarec pred odločilnimi tekmami v regionalnem tekmovanju in državnem prvenstvu, saj je sezono zaradi operacije kolena najverjetneje že zaključil Jurij Macura (211 cm).

Tudi z okrnjenim kadrom je bila Krka prepričljivo boljša od Šentjurja, ki je doživel peti poraz na zadnjih šestih tekmah. Že do odmora si je priigrala dovolj visoko prednost za miren drugi polčas.

Skoraj polovico vseh točk Krke sta dosegla Miha Cerkvenik (27 točk, trojke 4:5, indeks 38) in Darko Planinić (21 točk, met iz igre 7:8), pri domačih pa je bil najbolj razpoložen Abayomi Iyiola s 16 točkami in 12 skoki.

Šentjur bo do konca rednega dela dvakrat gostoval (Ilirija, GGD Šenčur) ter vmes doma pričakal LTH Castings, Krko pa čaka gostovanje na Polzeli ter ECE Triglav doma v naslednjem krogu in Kansai Helios v zadnjem nastopu 28. aprila.