Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Celje Krznar Ekipa24.si

Kapo dol! Te besede Damirja Krznarja odmevajo! ...

2 03.04.2024 06:27:53

Prava drama Dallasa proti vročemu Golden Statu, na koncu pa kar dvojni udarec! (video)

Končal se je kar 7 zmag trajajoč niz Dallasa, ki se v domačo dvorano vrača po porazu z Golden Statom s 100:104. Luka Dončić je dosegel trojni dvojček - 30 točk, 12 skokov in 11 asistenc.

Dallas je bil s sedmimi zaporednimi zmagami najbolj vroča ekipa v ligi NBA in ima v svojih vrstah tudi najbolj vročega igralca Luko Dončića. A na gostovanju pri Golden Statu so naleteli na izjemno razpoloženega tekmeca, ki se krčevito bori za igranje v končnici, po zaslugi Draymonda Greena pa so v zadnjih minutah tekme tudi prišli do zmage.

Green je pokazal, zakaj gre za enega od najboljših obrambnih igralcev v zadnjih letih, po njegovi zaslugi je Golden State uspel v zadnjih minutah tekme visoko povesti s 100:92, kar je bila dovolj visoka prednost, da so jo domači uspeli obdržati do konca kljub številnim poskusom Dallasa, da se vrne.

Ekipi sta bili sicer izjemno izenačeni, prvi polčas se je končal z 49:49, nato pa so tretjo četrtino izjemno začeli košarkarji Dallasa, ki je takoj povedel s 55:49 po trojkah Dončić in Kyrieja Irvinga. Slovenski zvezdnik je bil v tretji četrtini izjemno vroč, hitro je dosegel 11 točk in še 4 asistence ter držal Dallas v vodstvu. A tudi po zaslugi rezervistov je Golden State prišel do preobrata, z Dončićem na klopi pa do delnega izida 19:6.

Prav slaba igra rezervistov Dallasa je bila kriva za poraz, saj so igralci s klopi dosegli pičlih 13 točk, na drugi strani je klop domačih dosegla trikrat toliko točk. Dallas se je slabih 20 sekund pred koncem približal na 2 točki zaostanka (100:102), a jim je na koncu zmanjkalo časa za preobrat.

Ob porazu je Dallas zdrsnil na 6. mesto, ima sicer enak izkupiček kot peti New Orleans, a slabši medsebojni izkupiček, za nameček pa še dodatno skrbi poškodba odličnega centra Derecka Livelyja, ki naj bi izpustil preostanek rednega dela zaradi poškodbe kolena.

Značke: dallas, luka-dončić