Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 04.05.2021 21:37:19

Cedevita Olimpija - Hopsi Polzela 97:48 (34:16, 50:21, 73:33)

Košarkarji Cedevite Olimpije so v prvi tekmi četrtfinala DP premagali Hopse Polzelo s 97:48 (34:16, 50:21, 73:33).

* Dvorana Stožice, brez gledalcev, sodniki: Zupančič, Pipan (oba Ljubljana), Kuzmin (Kozina).
* Cedevita Olimpija: Radović 7, Perry 6 (1:3), Duščak 6 (1:2), Murić 9 (2:2), Blažič 13, Hodžić 12, Jones 5 (3:4), Ščuka 18 (1:1), Dimec 10 (2:2), Marinković 6 (2:2), Rupnik 5.
* Hopsi Polzela: Copot 1 (1:2), Jurček 22 (4:5), Miljković 2, Goltnik 8 (1:1), Kosič 10 (2:2), Borišek 1 (1:3), Habot 4 (2:2).
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 12:16, Hopsi Polzela 11:15.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 13:29 (Blažič 3, Ščuka 3, Hodžić 2, Radović, Perry, Duščak, Murić, Rupnik), Hopsi Polzela 7:24 (Jurček 4, Kosič 2, Goltnik).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 17, Hopsi Polzela 17.
* Pet osebnih: /.

olimpija hopsi

Cedevita Olimpija je rutinirano opravila prvo nalogo v končnici lige Nova KBM. V Stožicah je premagala Hopse s 97:48. Druga tekma bo v četrtek, 6. maja, ob 18. uri na Polzeli.

Ljubljančani so vprašanje zmagovalca rešili že v prvih desetih minutah. Vodstvo 34:16 do odmora so nadgradili na 50:21, tako da sta lahko v nadaljevanju trenerja priložnost ponudila vsem igralcem.

Pri Cedeviti Olimpiji je zaigralo vseh enajst igralcev na klopi in vsi so se vpisali med strelce. Najboljšo predstavo v članskem dresu je prikazal 18-letni Luka Ščuka, ki je v dobrih 22 minutah na parketu dosegel 18 točk. Za dve točki je metal 4:5, trojke 3:5, imel pa je še pet skokov.

Pri gostih je izstopal le Žiga Jurček, ki je dosegel 22 točk ob metu 7:11 oziroma 4:6 za tri točke.

Četrtfinale, 1. tekme:
- torek, 4.5.:
Krka - Šentjur                        105:66 (26:18, 41:31, 73:49)
(Krka vodi z 1:0 v zmagah)

Rogaška - Terme Olimia Podčetrtek      82:76 (17:31, 37:42, 61:59)
(Rogaška vodi z 1:0 v zmagah)

Helios Suns - Ggd Šenčur               70:62 (17:12, 39:23, 55:34)
(Helios Suns vodi z 1:0 v zmagah)

Cedevita Olimpija - Hopsi Polzela      97:48 (34:16, 50:21, 73:33)
(Cedevita Olimpija vodi z 1:0 v zmagah)

- opomba: ekipe igrajo na dve zmagi, naslednje tekme bodo v četrtek, 6. maja, morebitne tretje pa v soboto, 8. 5.