Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 04.05.2021 21:35:32

Helios Suns - Ggd Šenčur 70:62 (17:12, 39:23, 55:34)

Košarkarji Helios Suns so v prvi tekmi četrtfinala lige Nova KBM premagali Ggd Šenčur s 70:62 (17:12, 39:23, 55:34).

* Dvorana Domžale, brez gledalcev, sodniki: Vučković (Maribor), Gajšek (Podčetrtek), Mauer (Postojna).
* Helios Suns: Ferme 7 (1:1), Bratec 11, Oman 8, Šikanič 3 (1:2), Sekulović 12 (4:4), Lorbek 4, Mahkovic 8 (2:2), Vujasinović 3 (3:4), Hirschmann 2, Keely 12 (2:2).
* Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 6, Rojc 8 (5:6), Bubnić 11, Novak 10 (2:2), Martinčič 9 (4:4), Fifolt 2, Kralj 11, Tešić 2, Strmčnik 3 (1:1).
* Prosti meti: Helios Suns 13:15, Ggd Šenčur 12:13.
* Met za tri točke: Helios Suns 9:25 (Bratec 3, Ferme 2, Oman 2, Keely 2), Ggd Šenčur 4:22 (Rojc, Kralj, Martinčič, Bubnić).
* Osebne napake: Helios Suns 20, Ggd Šenčur 20.

* Pet osebnih: /.

Čeprav sta si ekipi v letošnji sezoni razdelili izkupiček na medsebojnih tekmah, se pravi, da je vsaka dobila po dva dvoboja, in je bilo zato pričakovati izenačen prvi četrtfinalni obračun, je Helios Suns zanesljivo prišel do vodstva z 1:0. Druga tekma v Šenčurju bo v četrtek, 6. maja, ob 18.30.

Domžalčani so unovčili dejstvo, da so nastopili v polni postavi, medtem ko sta pri Gorenjcih znova manjkala ključna posameznika Dino Murić in Ramo Rizvić. Helios Suns je vodil od prve do zadnje minute, odločilno prednost pa si je priigral v drugi četrtini, ki jo je dobil z 22:11. V zadnjih desetih minutah je Ggd Šenčur precej omilil poraz; Helios je namreč že vodil s 25 točkami prednosti.

Pri domačih se je vseh deset igralcev, ki so stopili na parket, vpisalo med strelce - po 12 točk sta zbrala Reginald Keely in Mihailo Sekulović, na drugi strani pa sta jih po enajst vknjižila Dražen Bubnić in David Kralj.

Četrtfinale, 1. tekme:
- torek, 4.5.:
Krka - Šentjur                        105:66 (26:18, 41:31, 73:49)
(Krka vodi z 1:0 v zmagah)

Rogaška - Terme Olimia Podčetrtek      82:76 (17:31, 37:42, 61:59)
(Rogaška vodi z 1:0 v zmagah)

Helios Suns - Ggd Šenčur               70:62 (17:12, 39:23, 55:34)
(Helios Suns vodi z 1:0 v zmagah)

Cedevita Olimpija - Hopsi Polzela      97:48 (34:16, 50:21, 73:33)
(Cedevita Olimpija vodi z 1:0 v zmagah)

- opomba: ekipe igrajo na dve zmagi, naslednje tekme bodo v četrtek, 6. maja, morebitne tretje pa v soboto, 8. 5.

Značke: košarka, dp