Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

poroka-na-prvi-pogled, 3 Njena.si

Poroka na prvi pogled: Katja za kratek čas ...

0 04.05.2021 21:33:56

Rogaška - Terme Olimia 82:76 (17:31, 37:42, 61:59)

Košarkarji Rogaške so v prvi tekmi četrtfinala lige Nova KBM premagali Terme Olimia z 82:76 (17:31, 37:42, 61:59).

* Dvorana Rogaška Slatina, brez gledalcev, sodniki: Krejić, Milanović (oba Kranj), Rener (Koper).
* Rogaška: Vujačić 7, Nichols 25 (2:2), Igrutinović 8 (2:4), Zupan 12 (2:2), Gabrovšek 18 (1:2), Šantelj 10 (4:7), Blackshear 2.
* Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 5 (2:3), F. Škorjanc 2, Ž. Švigelj 8, Maček 10, Čebular 27 (3:4), Cerkovnik 17 (3:5), Tomažič 2, Atanacković 5 (2:2).
* Prosti meti: Rogaška 11:17, Terme Olimia 10:14.
* Met za tri točke: Rogaška 9:26 (Gabrovšek 3, Nichols 3, Zupan 2, Vujačić), Terme Olimia 10:32 (Čebular 4, Ž. Švigelj 2, Maček 2, Atanacković, Strnad).
* Osebne napake: Rogaška 17, Terme Olimia 23.
* Pet osebnih: Atanacković (31.), Ž. Švigelj (37.).

Rogaška je še drugič v zadnjih desetih dneh dobila lokalni obračun z igralci iz Podčetrtka in v četrtfinalni seriji na dve zmagi povedla z 1:0. Glede na to, da je dobila zadnje tri medsebojne tekme, obe v skupini za prvaka ter v 18. krogu prvega dela na začetku februarja, si lahko uvrstitev v polfinale zagotovi že čez dva dni. Sicer bo odločilna tretja tekma v soboto znova v Rogaški Slatini.

Terme Olimia so fantastično odprle tekmo. Na krilih Sandija Čebularja, ki je v prvi četrtini dosegel 18 točk, so hitro prišle do dvomestne prednosti.

Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnjih minutah. Rogaška je z delnim izidom 8:0 prišla do vodstva 75:69, ki ga je Čebular dobri dve minuti pred koncem izničil s sedmimi zaporednimi točkami. V naslednjem napadu je David Gabrovšek (18 točk, 5 skokov) zadel za vnovično vodstvo domačih, delo pa je dokončal prvi strelec Rogaške David Nichols (25 točk, 11 podaj) z dvema košema za zmago z najvišjo prednostjo na tekmi.

Sandi Čebular je tekmo končal pri 27 točkah, Anže Cerkovnik jih je prispeval 17, prvi skakalec moštva Simo Atanacković pa je zbral zgolj 5 točk in igrišče s petimi osebnimi napakami zapustil na začetku zadnje četrtine.

Četrtfinale, 1. tekme:
- torek, 4.5.:
Krka - Šentjur                        105:66 (26:18, 41:31, 73:49)
(Krka vodi z 1:0 v zmagah)

Rogaška - Terme Olimia Podčetrtek      82:76 (17:31, 37:42, 61:59)
(Rogaška vodi z 1:0 v zmagah)

Helios Suns - Ggd Šenčur               70:62 (17:12, 39:23, 55:34)
(Helios Suns vodi z 1:0 v zmagah)

Cedevita Olimpija - Hopsi Polzela      97:48 (34:16, 50:21, 73:33)
(Cedevita Olimpija vodi z 1:0 v zmagah)

- opomba: ekipe igrajo na dve zmagi, naslednje tekme bodo v četrtek, 6. maja, morebitne tretje pa v soboto, 8. 5.

Značke: košarka, dp