skrito-v-raju Njena.si

Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

0 04.05.2021 20:54:41

Krka - Šentjur 105:66 (26:18, 41:31, 73:49)

Košarkarji Krke so v prvi tekmi četrtfinala lige Nova KBM premagali Šentjur s 105:66 (26:18, 41:31, 73:49).

* Dvorana Leon Štukelj, brez gledalcev, sodniki: Majkič (Hrastnik), Španič (Postojna), Lapanović (Novo mesto).
* Krka: Medved 3, Stergar 16 (6:6), Stipčević 16, Barič 4 (2:2), Kosi 12, Škifić 7, Škedelj 9 (2:2), Lapornik 16 (1:1), Rebec 9, Vučetić 13 (1:3).
* Šentjur: Habat 16 (2:2), Špan 7 (2:2), Hadziselimović 2, Đapa 14, Držić 4 (0:1), Mitrović 14 (1:2), Samac 5 (1:2), Ledl 2, Ahmedović 2.
* Prosti meti: Krka 12:14, Šentjur 6:9.
* Met za tri točke: Krka 15:30 (Stipčević 4, Lapornik 3, Rebec 3, Stergar 2, Škedelj, Medved, Škifić), Šentjur 6:21 (Đapa 2, Habat 2, Špan, Mitrović).
* Osebne napake: Krka 18, Šentjur 20.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Krke so upravičili vlogo favorita, ki jim ga je dala druga startna pozicija pred končnico. Na svojem parketu so premagali Šentjur in si lahko uvrstitev v polfinale zagotovijo že čez dva dni, ko se bo druga tekma v Šentjurju začela ob 18. uri.

Gostje niso bili enakovreden tekmec. V prvem polčasu so še nekako držali priključek, tretja četrtina pa je razkrila razliko v kakovosti. Novomeščani so jo dobili z 32:18, delo pa so dokončali v uvodnih minutah zadnjega dela z delnim izidom 11:0 (84:49).

Krka je zadela petnajst trojk iz 30 poskusov, bila je boljša v skoku (38:32) in pri podajah (26:12), imela pa je dovolj razpoloženih posameznikov, čeprav nista igrala prvi organizator igre Roderick Rodney Camphor in najboljši skakalec Adin Vrabac.

Po 16 točk so dosegli Leon Stergar (met 4:5, 6 podaj), Luka Lapornik (met 6:8) ter Rok Stipčević (trojke 4:8), pri Šentjurju pa je najboljši igralec prav tako dosegel 16 točk - Žiga Habat (met 6:10).

Četrtfinale, 1. tekme:
- torek, 4.5.:
Krka - Šentjur                        105:66 (26:18, 41:31, 73:49)
(Krka vodi z 1:0 v zmagah)

Rogaška - Terme Olimia Podčetrtek      82:76 (17:31, 37:42, 61:59)
(Rogaška vodi z 1:0 v zmagah)

Helios Suns - Ggd Šenčur               70:62 (17:12, 39:23, 55:34)
(Helios Suns vodi z 1:0 v zmagah)

Cedevita Olimpija - Hopsi Polzela      97:48 (34:16, 50:21, 73:33)
(Cedevita Olimpija vodi z 1:0 v zmagah)

- opomba: ekipe igrajo na dve zmagi, naslednje tekme bodo v četrtek, 6. maja, morebitne tretje pa v soboto, 8. 5.

Značke: košarka, dp, krka