14.05.2016 22:23:27

Krka že v polfinalu

Košarkarji Krke so prvi polfinalisti lige Nova KBM. V drugi četrtfinalni tekmi so v gosteh premagali Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo in se v nadaljevanje prvenstva uvrstili z 2:0 v zmagah.

Njihov naslednji tekmec bo zmagovalec dvoboja med Rogaško in Helios Suns, ki bo znan po odločilni torkovi tretji tekmi.

Novomeščani so si s hitrim napredovanjem zagotovili teden dni počitka oziroma priprave na naslednje izzive. Polfinalni tekmi sta na sporedu v soboto, 21. maja.

Četudi so se Gorenjci v četrtfinale prebili kot osmouvrščena ekipa, so se na obeh tekmah enakovredno kosali z zasedbo Vladimirja Anzulovića. V Novem mestu so izgubili s 74:78, tokrat pa je bilo 81:74.

Gostje so tekmo v svojo korist odločili šele v zadnji četrtini. Do tedaj sta bili ekipi izenačeni, v ključnih minutah pa je Krka pokazala več zbranosti, predvsem pa širši nabor igralcev, ki so z natančnimi meti naredili delni izid 8:0 in prišli do prednosti 73:62, ki jim je omogočila mirno končnico.

Krka se je znova izkazala s kolektivno igro - med strelce se je vpisalo deset igralcev, pet pa jih je imelo dvomestno število točk, medtem ko je bil na drugi strani prvi strelec in skakalec tekme Smiljan Pavić s 15 točkam in 10 skoki.

Preostala dva četrtfinala sta na sporedu v nedeljo. Ob 18. uri bo skušal Tajfun izenačiti serijo proti Unionu Olimpiji, ob 19.00 pa bosta igrala LTH Castings in Zlatorog. Slednji je prepričljivo dobil prvo tekmo.