12.05.2016 22:49:45

Ljubljančani in Laščani izkoristili prednost domačega parketa

Tudi na obeh novojšnjih prvih četrtfinalnih tekmah slovenske lige sta slavili domači ekipi. Zlatorog je premagal LTH Castings, Union Olimpija pa Tajfun.

Ljubljanski košarkarji so se dolgo mučili z državnimi prvaki iz Šentjurja, ki so stik s tekmeci izgubili v zadnji četrtini, a ga v zadnjih sekundah spet našli. Tudi z nekaj sreče je Olimpija na koncu prišla do prve zmage, za uvrstitev v polfinale pa potrebuje še eno. Prvo priložnost bo imela v nedeljo v Šentjurju.

Na začetku tekme je vse kazalo, da bo Olimpija zagospodarila, saj je po dveh minutah in pol vodila z 9:1, toda prvih deset minut se je končalo z rezultatom 21:19. Prvi polčas pa je celo pripadel gostom, ki so na odmor odšli s prednostjo dveh točk (39:37).

Na preobrat v drugem polčasu je sredi tretjega dela igre nakazal Sava Lešić, ko je dal dva koša za 47:43. Tajfun se ni predal, pri njegovem vodstvu z 48:47 pa je Olimpiji uspel delni izid 7:0. V 37. minuti je Olimpija vodila že s 75:63, a se je Tajfun spet približal, Samuel Parker je 43 sekund pred koncem zadel za 74:76, 2,4 sekunde še trojko, ki pa je sodniki niso priznali, ker je bil pri metu prepozen. Miha Lapornik je zmago potrdil z dvema prostima metoma. Najboljši strelec tekme je bil z 28 točkami Lešić, na drugi strani se je Sandi Čebular ustavil pri devetnajstih.

Košarkarji Zlatoroga so v domači dvorani Tri lilije upravičili vlogo favoritov proti LTH Castingsu. Varovanci Aleša Pipana so bili v zaostanku le na začetku tekme, po izidu 5:8 pa so prevzeli vajeti igre v svoje roke in prednost je počasi naraščala, tri sekunde pred koncem prve četrtine se je ustavila pri 33:20, takrat je trojko zadel Jamar Abrams.

Od Američana je bil v prvi četrtini strelsko še bolj učinkovit Miha Vašl, ki je dosegel kar 15 točk. Zlatorog je v nadaljevanju prednost še povišal, sredi druge četrtine je vodil za 19 točk (41:22), LTH pa je do konca prvega polčasa nekoliko znižal zaostanek.

Še bolj se približal na začetku tretje četrtine, na izteku 24. minute so Laščani vodili le še za točko (60:59). Pipanovi fantje so nato strnili vrste in spet nekoliko pobegnili. Šest minut pred zadnjim zvokom sirene so se Škofjeločani še približali (74:80), a bližje niso zmogli.

Union Olimpija - Tajfun 78:74 (21:19, 37:39, 61:56)

Ljubljana – Dvorana Stožice. 200 gledalcev. Sodniki: Pukl (Maribor), Nedović in Škrbec (oba Kranj).
UNION OLIMPIJA: Pavličević 2, Robinson 18 (6:8), Nikolić 1 (1:2), Lešić 28 (8:9), Zagorac 10 (3:4), Lapornik 12 (2:2), Mahkovic 5 (2:2), Ronalds 2.
TAJFUN: Čebular 19 (5:5), Bratož 4, Parker 13 (1:2), Parks 10 (2:6), Pajić 8, Sebič 2, Zimić 2, Clark 11, Ponjavić 3 (1:1), Bolčina 2.
Prosti meti: Union Olimpija 22:27, Tajfun 9:14.
Met za tri točke: Union Olimpija 6:23 (Robinson in Lapornik 2, Zagorac, Mahkovic), Tajfun 7:23 (Čebular, Parker in Pajić 2, Clark).
Osebne napake: Union Olimpija 21, Tajfun 24.
Pet osebnih napak: Pavličević (40).

Zlatorog LTH - Castings 98:86 (77:68, 55:45, 33:20)

Laško – Dvorana Tri lilije. Sodniki: Petek (Maribor), Zupančič in E. Javor (oba Ljubljana).
ZLATOROG: Jurak 11 (1:4), Booker 15 (4:4), Vašl 25 (2:2), Abrams 26 (3:3), Vujasinović 1 (1:2), Barič 5, Jeftić 5, Krušič 5 (3:4), Čebašek 5.
LTH CASTINGS: Čančar 14 (5:7), Abramovič 23, Akodo 14 (1:1), Radulović 15 (1:4), Morina 10 (1:2), Rebec 4 (0:1), Sajevic 3 (1:2), Čajič 3.
Prosti meti: Zlatorog 14:19, LTH Castings 9:17.
Met za tri točke: Zlatorog 14:25 (Vašl 5, Abrams 3, Jurak 2, Booker, Barič, Jeftić, Čebašek), LTH Castings 9:21 (Abramovič 5, Čančar, Akodo, Morina, Čajič).
Osebne napake: Zlatorog 21, LTH Castings 21.