Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 23.02.2015 08:42:52

1. SKL: Zadovoljne tako zmagovalke kot poraženke

Košarkarice Athleta Celja ostajajo neporažene v državnem prvenstvu, obenem pa so dobile še tretjo težko tekmo v nizu.

Po finalu pokala in četrtfinalu s Triglavom so tokrat ugnale Grosupeljčanke s 77:57 in si tako pet krogov pred koncem že zagotovile prvo mesto ter prednost domačega parketa v polfinalu in morebitnem finalu.

Štajerke so si prvo večjo prednost na tekmi, ki je bila zaradi nastopa obeh ekip v končnici jadranske lige pomaknjena na nedeljo, priborile sredi 13. minute, ko so se z nizom 11:0 povzpele na 24:11. Košarkarice Grosbasketa so se tekmicam v nadaljevanju najbolj približale v izteku tretje četrtine, ko je Teja Goršič zadela za 46:53, kaj več pa njeni ekipi, ki je dokončno popustila v zadnjih petih minutah srečanja, ni uspelo.

"To je bila ena naših najboljših tekem v tej sezoni. Igrali smo pametno v obrambi in napadu. To je model igre, ki ga moramo prikazovati tudi na naslednjih tekmah," je bil s prikazanim navkljub porazu zadovoljen trener Grosbasketa Dragomir Bukvić.

Obe ekipi novi pomembni tekmi čakata že v četrtek. Na drugi, morda že odločilni tekmi četrtfinalnega niza jadranske druščine bodo Dolenjke proti Budućnosti skušale izid v zmagah poravnati na 1:1, potem ko so v Podgorici minuli teden klonile z 72:50. Tekma v dvorani Brinje se bo začela ob 20.30.

Uro in pol pred tem si bodo v Kranju še petič v sezoni nasproti stale Kranjčanke in Celjanke. Slednje so prvo tekmo dobile z 72:53. Triglav, ki bo skušal storiti vse, da serijo podaljša na tri srečanja, bo imel za pripravo nekoliko več časa, saj je bila njegova tekma 15. kola 1. SKL za ženske z Mariborom prestavljena na 4. marec.

Deset dni za tem bo na sporedu dvodnevni (14. in 15 marec) finalni turnir najboljše četverice ženske jadranske lige. Za njegovo organizacijo se najbolj ogrevata zagrebški Medveščak in beneški Umana Reyer. Obe zasedbi v četrtfinalu v zmagah že vodita z 1:0.