ps
0 21.02.2015 21:44:54

Krka drugič zapored pokalni zmagovalec

Arsen Perić
V finalu zaključnega turnirja slovenskega pokal v Laškem je Krka s 77:67 premagala Zlatorog.

Uvrstitev Zlatoroga v finale je v dvorano privabila veliko število gledalcev, še precej več, kot večer prej, ko so Laščani na kolena spravili Olimpijo. Vzdušje je bilo podobno kot v najboljših časih košarke v Laškem, v tistih, ko je Zlatorog že igral tudi v finalih slovenskega pokala.

Današnji nastop na odločilni tekmi za naslov je bil njegov osmi po vrsti, Krka je na drugi strani igrala svoj četrti finale. Obe moštvi sta imeli po en naslov, Zlatorog iz leta 2004, Krka pa je branila naslov.

Novomeščani so bili veliki favoriti obračuna, verjetno se jim je včeraj pošteno smejalo, ko je izpadla Olimpija. A Laščani so imeli svoje račune in bili odločeni presenetiti še enkrat.

Ob začetnem vodstvu Krke z 9:3 je kazalo, da so se večer prej vseeno preveč "izpihali" in ne bodo zdržali še ene tekme v napornem ritmu 24 ur pozneje. Toda nadaljni potek je pokazal, da ni bilo tako, ampak kvečjemu še niso "ogreli motorjev". Ko so jih, pa so bili hitro zraven Novomeščanov.

Ti so na začetku druge četrtine sicer spet ušli na šest točk (26:20 in 30:24), toda gostitelji so predvsem na krilih Mihe Lapornika, ki je v prvem dosegel 15 točk, povedli s 35:32 in na veliki odmor odšli z minimalno prednostjo.

Njihove prave minute pa so prišle v tretji četrtini. Zaostanek 41:43 so v naslednjih nepolnih štirih minutah pretvorili v prednost devetih točk (53:44), kar je bila do takrat sploh najvišja prednost ene od ekip na srečanju.

Vrag je pri Novomeščanih odnesel šalo in takrat so še bolj stisnili v obrambi ter že do začetka zadnje četrtine razliko praktično izničili. Obetal se je ogorčen boj za pokalni naslov.

A v odločilnih desetih minutah se je Laščanom le poznalo, da igrajo praktično le s šestimi igralci. Noge so bile utrujene, padala je koncentracija v napadu in Krka je to izkoristila. Počasi, a zanesljivo je spet prevzemala pobudo in po trojki Chrisa Bookerja dobri dve minuti pred koncem znova povedla za šest točk (69:63).

Zlatorog je skušal še priti bližje, a mu ni uspevalo in že minuto pred koncem je bil zmagovalec odločen. Krka je še drugič zapored osvojila pokalno lovoriko.

KRKA - ZLATOROG 77:67 (19:17, 38:39, 52:53)

Laško - Dvorana Tri lilije, gledalcev 1200, sodniki: D. Javor (Ljubljana), Majkič (Hrastnik), Nedović (Kranj).
Krka: Kastrati 12 (2:3), Rojc 4, Wangmene 9 (1:2), Armstead 18 (5:6), Mulalić 5, Joksimović 3 (1:2), Booker 18 (2:2), Ritlop 5, Lapornik 3.
Zlatorog: Jurak 5, Tratnik 10 (3:5), Jovanović 7, Lapornik 21 (8:9), Zagorac 10 (5:6), Vašl 14 (1:2).
Prosti meti: Krka 11:15, Zlatorog 17:22.
Met za tri točke: Krka 8:16 (Booker 2, Kastrati 2, Armstead, Mulalić, Ritlop, Lapornik), Zlatorog 10:24 (Lapornik 3, Vašl 3, Jurak, Tratnik, Jovanović, Zagorac).
Osebne napake: Krka 24, Zlatorog 20.
Pet osebnih: Ritlop (37.), Jurak (39.), Jovanovič (39.).