Ekipa
© 2025 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
Dejan Mitrović
Dejan Mitrović
21. 02. 2015 · 11:32
09. 08. 2017 · 09:56
Deli članek:

Vrnitev izgubljenega sina Garnetta

vszi

V hladni Minnesoti v teh dneh slavijo. V svojo ekipo so uspeli zvabiti največjega ljubljenca navijačev, ki je kadarkoli nosil dres Volkov.

Čeprav ima že 38 let in čeprav nikakor več ne spada med najbolj kakovostne košarkarje v ligi NBA, je Minnesota s potezo, ko je v svoje vrste vrnila živo legendo tega kluba, storila odličen posel. Kevin Garnett morda res ni več najmlajši in najboljši, toda njegova pojava bo pomagala Volkovom tako v igralskem kot finančnem smislu.

Ko ga je leta 1995 Minnesota kot petega izbrala na naboru, si nihče ni mislil, da se bo med Kevinom Garnettom in Volkovi rodila ljubezen, večja od Mount Everesta. Takrat 19-letni nadarjeni mladenič je v hladno Minnesoto prišel s statusom problematičnega mulca neposredno s srednje šole in v svojih 12 letih, ki jih je preživel v tem klubu, pustil neizbrisljiv pečat. Je namreč edina zares prava legenda Volkov, v lasti pa ima pravzaprav vse posamične rekorde – za Minnesoto je odigral največ tekem, na parketu prebil največ minut, zabil največ točk, zadel največ košev in prostih metov, zbral največ skokov, asistenc, ukradenih žog in blokov –, toda kljub fantastičnim predstavam mu z Minnesoto nikoli ni uspelo osvojiti naslova prvaka. Na lovu za tako želenim prstanom je leta 2007 zapustil svoje ljubljeno mesto in odšel v Boston – Minnesota je zanj ob naborih in denarnem nadomestilu dobila kar pet košarkarjev, kar je rekord za enega košarkarja –, kjer mu je že v prvi sezoni skupaj s Paulom Pierceom, Rayem Allenom in Rajonom Rondom uspelo. S Kelti je nadaljeval lov na prstane, toda več od enega mu ni uspelo uloviti. Leta 2013 je v želji po zadnjem jurišu na naslov prvaka okrepil Brooklyn, a je bil vnovič neuspešen.

Zdaj se je torej Kevin Garnett – zamenjava za Thaddeusa Younga – vrnil domov, kjer bo po koncu sezone po vsej verjetnosti končal svojo fantastično kariero. Še pred koncem pa bo »The Big Ticket« (velika, glavna vstopnica), kot so mu nadeli vzdevek zaradi tega, ker je lahko sam razprodal dvorano v Minesotti, zagotovo znova napolnil Target Center, obenem pa bo lahko svoje znanje prenesel na mlajše soigralce. Ko bo športne copate dokončno obesil na klin, bo Minnesota brez dvoma upokojila njegov dres s številko 21, prav lahko pa se zgodi, da bo Garnett celo postal lastnik njemu najljubšega kluba, njegova velika želja je, da bi nekoč kupil Volkove in jim kot lastnik prinesel tisto, česar jim kot igralec ni mogel.