06.02.2015 08:17:56

Brata Dragić iz Portlanda s porazom

Košarkarji moštva Phoenix Suns so v severnoameriški košarkarski ligi izgubili v gosteh pri Portland Trail Blazers, ki so bili bili boljši s 108:87.

Na tekmi sta zaigrala oba slovenska brata Dragić. Goran Dragić je v 33 minutah na parketu prispeval devet točk, pet podaj in tri skoke, Zoran Dragić je v dveh minutah pod obročema dal dve točki.

Phoenix je vpisal še tretji zaporedni poraz, na lestvici zahodne konference pa je s statistiko 28 zmag in 23 porazov na osmem mestu, kar mu še zagotavlja nastop v končnici prvenstva.

Na preostalih treh tekmah so Charlotte Hornets doma premagali Washington Wizards s 94:87, košarkarji Sacramento Kings so doma izgubili proti Dallas Mavericks z 78:101, Cleveland Cavaliers pa so bili doma boljši od Los Angeles Clipppers s 105:94.

BELINELLI BO BRANIL NASLOV
Košarkar ekipe San Antonio Spurs Marco Belinelli bo na all-star tekmi prihodnjo soboto, 14. februarja, branil naslov najboljšega v metu trojk. Italijan bo z morebitnim vnovičnim naslovom ponovil uspeh Jasona Kapona iz sezone 2007/08, a bo imel hudo konkurenco. Za omenjeno krono se bosta namreč pomerila tudi Stephen Curry in Klay Thompson.

To pa ne bodo edini trije metalci trojk v Madison Square Gardnu, kjer bo potekalo dogajanje v zvezi s tekmo all-star. Poleg omenjenih se bodo v metu trojk pomerili še Kyle Korver, vodilni strelec lige NBA v trojkah, prvak iz leta 2013 Kyrie Irving, all-star zvezdnik James Harden, Wesley Matthews in J.J. Redick.

Poleg meta trojk se bodo na omenjeni vikend košarkarji pomerili tudi v zabijanju, osrednji dogodek bo 64. tekma all-star dan kasneje, v nedeljo.

IZIDI
Portland Trail Blazers - Phoenix Suns 108:87 Goran Dragić: 9 točk, 3 skoki, 5 podaj v 33 minutah za Phoenix Zoran Dragić: 2 točki v 2 minutah za Phoenix Charlotte Hornets - Washington Wizards 94:87 Sacramento Kings - Dallas Mavericks 78:101 Cleveland Cavaliers - Los Angeles Clipppers 105:94