STA/ku
STA/ku
05.02.2015 08:27:50

Udrihovih sedem za Memphisovo osmo

Ekipa Memphis Grizzlies je v noči na četrtek premagala Utah Jazz s 100:90. Beno Udrih je za grizlije v 18 minutah prispeval sedem točk, dve ukradeni žogi in podaji ter en skok.

Prvi strelec tekme je bil Marc Gasol s 23 točkami, temu je dodal še šest skokov in štiri podaje. Na drugi strani se je izkazal Trey Burke, ki je začel na klopi, dosegel pa 21 točk, ob tem je imel še tri skoke in štiri podaje.

Memphisovi velikani Gasol, Zach Randolph in Kosta Koufos so spet kraljevali v raketi in skupaj dosegli kar 51 točk, kar je bil ključ do zmage grizlijev.

"Smo dosledni, vendar nismo povsem zadovoljni. Zmaga v gosteh, posebej proti takšni ekipi, ni vsakodnevna, sploh ker moraš igrati obrambo in se vračati," je o zmagovalnem nizu po tekmi povedal Gasol.

Njegov trener Dave Joerger je hitro izpostavil tudi boljšo obrambo v drugem polčasu: "Menim, da smo bili v napadu precej dobri. Toda 51 točk, ki smo jih prejeli v prvem polčasu, in 39 v drugem je velika razlika."

V New Orleansu je Oklahoma s 102:91 premagala tamkajšnje pelikane. Največ zaslug za zmago je imel Rusell Westbrook, ki je s 45 točkami izenačil osebni rekord v ligi NBA.

Strelsko še uspešnejši večer je imel Stephen Curry, ki je za zmago vodilnega Golden Stata nad Dallasom (128:114) prispeval 51 točk, od tega je zadel deset metov za tri točke. San Antonio je bil pred domačimi gledalci s 110:103 boljši od Orlanda in mu prizadejal deseti zaporedni poraz.

Drugouvrščena Atlanta pa se je vrnila na zmagovalna pota, s 105:96 je bila boljša od Washingtona. Indiana je s 114:109 ugnala Detroit, Boston s 104:100 Denver, Houston je bil doma s 101:90 boljši od Chicaga, Milwaukee po podaljšku s 113:105 od Los Angeles Lakers, Minnesota pa je s 102:101 premagala Miami.