Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 06.02.2018 20:25:24

Petrol Olimpiji znova zmanjkalo bencina

ALESFEVZER.COM
Košarkarji Petrola Olimpije so v 14. krogu evropske lige prvakov v gosteh izgubili proti poljski ekipi Rosa Radom z 58:75 (13:15, 31:34, 49:49).

* Arena Radon, gledalcev 1000, sodniki: Maestre (Francija), Kukelcik (Slovaška), Matejek (Češka).
* Rosa Radom: Punter 27, Auda 12 (4;6), Piechowicz 2, Bojanowski 2, Zegzula 3, Szymanski 4, Zajcev 9 (4:4), Szymkiewicz 6, Harrow 3 (1:2), Fraser 7.
* Petrol Olimpija: Radulović 2, Oliver 7 (1:1), Špan 5, Bubnić 3, Badžim 6, Morgan 17 (3:4), Battle 2, Hrovat 9 (2:2), Sanon 7.
* Prosti meti: Rosa Radom 10:14, Petrol Olimpija 6:7.
* Met za 3 točke: Rosa Radom 7:24 (Punter 5, Zegzula, Zajcev), Petrol Olimpija 6:24 (Badžim 2, Špan, Bubnić, Hrovat, Sanon).
* Osebne napake: Rosa Radom 12, Petrol Olimpija 15.

* Pet osebnih napak: /.

Ljubljančani so v poljskem Radomu končali nastope v evropski ligi prvakov. Na štirinajstih odigranih tekmah so dosegli štiri zmage in doživeli deset porazov ter skupinski del končali na predzadnjem mestu. Za slovo od tega tekmovanja so izgubili na Poljskem, bolj kot poraz pa jih pred nadaljevanjem sezone skrbita poškodbi Roka Badžima in Gregorja Hrovata. Prvi je v začetku druge četrtine po "bližnjem srečanju" z enim od domačih košarkarjev odšel v bližnjo bolnišnico, v izdihljajih tekme pa je na poljskem parketu obležal še Gregor Hrovat in s pomočjo soigralcev zapustil igrišče.

Obračun "nemotiviranih" tekmecev iz spodnjega dela lestvice je bil več kot tri tretjine tekme izenačen. Večji del so bili resda v vodstvu domači košarkarji, a Ljubljančani so bili vseskozi blizu. Tako je bilo do zadnje četrtine, ki jo je domača ekipa zanesljivo dobila s 26:9. V ljubljanski ekipi je bil najbolj učinkovit Jordan Morgan, ki je dosegel 17 točk in pobral 12 žog pod obema obročema.

Slovenski prvak bo naslednjo preizkušnjo imel v četrtek, 8. februarja, ko bo v okviru 17. kroga lige Nova KBM gostoval pri Rogaški, dva dni kasneje pa se bo v regionalni ligi Aba na domačem parketu pomeril s srbskim Partizanom iz Beograda.