Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 20.01.2015 22:12:43

Prvi polčas za anale, drugi za pozabo

Grega Wernig
Košarkarji Uniona Olimpije so v tretjem krogu drugega dela evropskega pokala z 80:90 izgubili proti Bayern Münchnu.

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli drugi zaporedni poraz v evropskem pokalu na domačem parketu. Po Bambergu jih je tokrat premagal Bayern iz Münchna z 80:90.

S porazom so Ljubljančani zapravili velik del možnosti za osvojitev enega od prvih dveh mest v skupini K, ki prinašata uvrstitev med šestnajst najboljših ekip v tem tekmovanju. Zmago so zapravili v drugem polčasu, ki so ga izgubili s 27:51.

Varovanci trenerja Aleša Pipana so v prvih dvajsetih minutah prikazali eno najboljših predstav v tej sezoni. Od tekmeca so bili boljši praktično v vseh elementih igre, še posebej pa so izstopali pri metu za tri točke. Sedem trojk iz štirinajstih poskusov je zadelo sedem različnih igralcev, tako da gostje enostavno niso imeli protiorožja in so se morali sprijazniti z zaostankom štirinajstih točk.

Nadaljevanje je prineslo povsem drugo sliko. Gostje so zaigrali agresivneje, Ljubljančani niso znali odgovoriti in razlika je hitro skopnela. Na začetku zadnje četrtine so se Nemci prebili v ospredje (65:64), uspešno igro pa so nato nagradili z vodstvom 77:64 dobre štiri minute pred koncem. Pod taktiko izkušenega stratega Svetislava Pešića so prednost brez težav zadržali do konca.

V drugem delu evropskega pokala imajo zeleno-beli še tri tekme. 28. januarja se bodo znova srečali z Bayernom, takrat v Münchnu, nato jih čaka gostovanje pri Bambergu, za zaključek pa še domača preizkušnja z Dijonom.

Union Olimpija - Bayern M. 80:90 (29:21, 53:39, 64:58)

Ljubljana - Dvorana Stožice, gledalcev 5700, sodniki: Ankarali, Kartal (oba Turčija), Mattioli (Italija).
Union Olimpija: Marinelli 9 (1:2), Hrovat 8 (3:3), Salin 3, Murić 16, Nikolov 4 (1:2), Mahkovic 5 (1:4), Omić 9 (1:2), Prepelič 11 (3:3), Marinović 13 (3:4), Kanacević 2.
Bayern München: Schaffartzik 12 (2:2), Dedović 7 (3:4), Štimac 24 (4:7), Savanović 2 (0:2), Gavel 10 (2:2), Taylor 9 (4:4), Jagla 8, Bryant 18.
Prosti meti: Union Olimpija 13:20, Bayern München 15:21.
Met za tri točke: Union Olimpija 11:31 (Marinović 2, Marinelli 2, Prepelič 2, Murić 2, Hrovat, Salin, Nikolov), Bayern München 5:17 (Schaffartzik 2, Jagla 2, Taylor).
Osebne napake: Union Olimpija 22, Bayern München 24.