14.02.2015 21:03:15

Krka se Mega Leksu ni oddolžila za poraz

Arsen Perić

Košarkarji Krke so v 22. krogu lige Aba izgubili z Mega Leksom s 67:81 (11:21, 34:29, 50:58).

Košarkarji Krke so doživeli drugi poraz v ligi Aba v letu 2015. Po petih zaporednih uspehih in potem, ko so v prejšnjem krogu kot edini v tej sezoni premagali Crveno zvezdo, so morali na gostovanju v Sremski Mitrovici priznati premoč ekipi Mega Leks, ki je zasluženo zmagala z 81:67. Novomeščani so v regionalnem tekmovanju nazadnje izgubili 3. januarja.

Poraz ni presenečenje, saj je Krka nastopila brez prvega strelca Malcolma Armsteada, ki ga je trener Aleksander Džikić odpočil za veliko pomembnejše tekmovanje prihodnji teden v Laškem, Jasmin Hukić pa je na parketu preživel le štiri minute. Tam bodo namreč Novomeščani branili naslov v slovenskem pokalu, ki so ga lani osvojili prvič v zgodovini.

Kljub izostanku Armsteada je Krka v prvem polčasu prikazala dobro igro in dvomestni zaostanek po prvi četrtini pretvorila v štiri točke prednosti ob glavnem odmoru. A pomanjkanje kakovostnega igralskega kadra je v nadaljevanju vendarle prišlo do izraza. Chris Booker (23 točk) ni mogel sam držati ravnotežje z gostitelji, ki so imeli dovolj razpoloženih posameznikov, da so drugi polčas dobili z 52:33 in prišli do prepričljive zmage.

Krka do konca rednega dela čakata še dve domači tekmi - najprej Zadar, nato Szolnoki, ter dve gostovanji - pri Budućnosti in v zadnjem krogu pri Unionu Olimpiji.

Mega Leks - Krka 81:67 (21:11, 29:34, 58:50)

Sremska Mitrovica - Dvorana Pinki, gledalcev 800, sodniki: Dožai (Hrvaška), Koljenšić (Črna gora), Jovanić (BiH).
Mega Leks: Kešelj 13 (2:3), Jaramaz 3 (1:2), Miljenović 19 (9:10), Jokić 17 (2:3), Zagorac 18 (3:3), Simeunović 2, Nikolić 9.
Krka: Kastrati 10, Rojc 12, Joksimović 6 (2:2), Booker 23 (1:1), Zatežič 3, Ritlop 6, Lapornik 7 (4:4).
Prosti meti: Mega Leks 17:23, Krka.
Met za tri točke: Mega Leks 4:23 (Kešelj, Jokić, Zagorac, Nikolić), Krka 6:21 (Kastrati 2, Rojc 2, Zatežić, Lapornik).
Osebne napake: Mega Leks 16, Krka 24.
Pet osebnih: Wangmene (35.), Rojc (39.).