Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

0 11.02.2021 09:14:02

Liga IHL: Blejci do zmage na Jesenicah z goloma v 23 sekundah

Jurij Kodrun
Danes sta na sporedu novi dve tekmi v ligi IHL.

V soboto sta potekali dve tekmi v ligi IHL. Na matineji v Tivoliju je proti Slaviji Junior do devete zmage prišel Triglav. Tekma je minila v duhu prevlade ene, nato pa druge strani, že do polovice tekme je padlo kar osem golov.
MK Bled je v gosteh premagal Jesenice mlade, ki so se izkazali v drugi tretjini, toda nato Blejcem dopustili, da so v 23 sekundah v 51. minuti dosegli dva zadetka, tudi zmagovitega.
Danes sta na sporedu novi tekmi, na katerih bodo Celjani gostili Slavijo Junior, Jesenice mladi pa Triglav.

Slavija Junior - Triglav 4:6 (4:1, 0:4, 0:1)
Ljubljana – Dvorana Tivoli. Brez gledalcev. Sodniki: Fajdiga (Sodražica), Javornik (Ljubljana) in G. Franc (Žirovnica).
Strelci: 1:0 Humar (Orehek, Truden, 2), 2:0 Truden (Šubic, Sitar, 4.), 3:0 Truden (Orehek, Humar, 7., PP1), 3:1 Jenko (M. Ban, M. Potočnik, 14.), 4:1 Orehek (Truden, Kompolšek, 15., PP1), 4:2 Terlikar (Grošelj, Ahačič, 23., PP1), 4:3 Jenko (Ahačič, K. Potočnik, 26.), 4:4 Hočevar (Terlikar, Zupan, 31.), 4:5 Burgar (Šlibar, 37.), 4:6 Jenko (K. Potočnik, 48.).
Kazenske minute: Slavija Junior 10, Triglav 10 + 10 (M. Potočnik).

Jesenice mladi - MK Bled 4:5 (0:2, 4:1, 0:2)
Jesenice – Dvorana Podmežakla. Brez gledalcev. Sodniki: Japelj (Horjul), Arlič (Hrušica) in U. Franc (Žirovnica).
Strelci: 0:1 Zupan (Slivnik, 5.), 0:2 Rekar (Tišlar, Pazlar, 6.), 1:2 Prostor (Pem, 26.), 2:2 A. Lukan (Potočar, Rijavec, 32.), 3:2 Langus (Brun Rauh, Rep, 33.), 4:2 Pem (Perčič, 39., SH1), 4:3 Tišlar (Pazlar, Rekar, 40., PP1), 4:4 Novak (Te. Burazin, 51., PP1), 4:5 Tišlar (Pančur, Rekar, 51.).
Kazenske minute: Jesenice mladi 20, MK Bled 10 + 10 (Pogačnik), +20 (Pogačnik).

Lestvica IHL
1. Triglav   11  9  0  0  2  61:27  27
2. MK Bled.   13  8  1  0  4  48:42  26
3. Slavija Jr.   13  3  3  2  5  44:41  17
4. Jesenice ml.  13  4  0  2  7  43:51  14
5. Celje   12  2  1  1  8  32:67   9
Legenda: število tekem, število zmag (tri točke), število zmag po podaljšku ali kazenskih strelih (dve točki), število porazov po podaljšku ali kazenskih strelih (ena točka), število porazov (nič točk), razlika v zadetkih, točke