Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

0 02.02.2021 22:21:00

SŽ Olimpija v gosteh po podaljšku izgubila s Cortino

Martin Metelko
Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi alpske lige v gosteh po podaljšku izgubili s Cortino z 2:3 (0:2, 1:0, 1:0; 0:1).

Ljubljanski hokejisti v zadnjem obdobju ne najdejo pravega zmagovalnega ritma. V regionalnem tekmovanju so danes doživeli drugi poraz v koledarskem letu, drugega v zadnjih treh tekmah in skupno petega v sezoni. Kljub temu so z eno današnjo točko zdaj začasno sami na vrhu lestvice, imajo 49 točk, drugi Pustertal pa 48.

V Cortini, kamor so se podali po doberm tednu brez tekem v alpski ligi, v tem času so se brez težav uvrstili v finale domačega prvenstva, so se sicer podali z dobro popotnico, saj so na prejšnji tekmi premagali Lustenau s 6:0.

Danes so bolje začeli domači in povedli v šesti minuti, vodstvo pa so povišali v 15. Pozneje so imeli gostje sicer pobudo in več strelov, zadeli pa so le enkrat.

V 25. minuti je Luka Ulamec poskrbel za gol priključka, ki pa je bil za dolgo časa tudi zadnji na tekmi. Ko je že kazalo, da se zmaga nasmiha Cortini, pa je vendarle za izenačenje v 58. minuti poskrbel Tadej Čimžar iz izsilil podaljšek.

A ta ni trajal dolgo, spet pa so bili boljši domači in že po 21 sekundah zadeli v polno, mož odločitve je bil Remy Giftopoulos.

Ljubljančani bodo naslednjo tekmo v alpski ligi igrali v soboto, ko bodo gostili Feldkirch.