Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

0 07.02.2021 19:35:24

ODLIČNI Jeseničani niz zmag podaljšali na deset

Domen Jančič/HDD SIJ Acroni Jesenice
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige premagali Feldkirch s 4:1 (3:0, 0:0, 1:1).

Jeseničani so danes dosegli že deseto zaporedno zmago v regionalnem tekmovanju, nazadnje so izgubili 6. januarja z Asiagom. Z današnjo zmago so spet povsem blizu vodilnima ekipama v ligi: SŽ Olimpija ima na prvem mestu 52 točk, Pustertal na drugem 51, Jeseničani pa zdaj 50, a imajo med vsemi tremi najmanj odigranih tekem.

Feldkrich je v soboto že igral s slovensko ekipo in v Ljubljani izgubil z 1:6. Danes je bilo po prvi tretjini videti, da bo doživel podobno usodo. Domači so namreč v prvi tretjini dosegli tri gole, strelski večer je začel Blaž Tomaževič, nadaljevala pa Jaka Sodja in Žan Jezovšek.

A nadaljevanje je bilo vendarle bolj umirjeno. Gostje s tudi danes razpoloženim vratarjem Alexom Caffijem (imel je 34 obramb) so vzpostavili ravnotežje, niso pa mogli priti do preobrata.

V zadnji tretjini so sicer nato tudi zadeli, a znižanje ni povzročilo preplaha pri domačih. Železarji so umirjeno pripeljali tekmo do konca, za piko na i pa je z zadnjim golom v 59. minuti, ko je Feldkirch poskusil še brez vratarja, poskrbel Jezovšek.

Po prekinitvi, naslednji teden v alpski ligi ne bo tekem, se bodo Jeseničani v regionalnem tekmovanju spet borili 16. februarja, ko bodo gostovali pri zadnjem moštvu iz Linza.

Značke: hokej, sta