Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

0 02.12.2020 09:27:55

V hokejskem DP Triglav Siju Acroniju Jesenicam pripravil prvovrstno PRESENEČENJE

Domen Jančič/HDD SIJ Acroni Jesenice
Sinoči je prvo moštvo Jesenic odigralo novo tekmo v državnem prvenstvu.

V svojem hokejskem hramu je gostilo kranjski Triglav, ki je poskrbel za največje presenečenje v tej sezoni domačega tekmovanja. Varovanci Gorazda Drinovca so namreč v Podmežakli premagali pokalne prvake in tako poskrbeli, da se železarji niso zavihteli na vrh lestvice, kar bi se zgodilo, če bi osvojili vse tri točke.

A jih presenetljivo niso, pa čeprav so igrali s praktično popolno postavo, razen Andreja Hebarja in Blaža Tomaževiča, v golu pa je kot vedno v DP namesto Žana Usa stal Urban Avsenik.
Jeseničani so sicer še v 48. minuti vodili, nato pa so Kranjčani, pri katerih se je izkazal tudi vratar Uroš Plavc, z dvema zadetkoma v petih minutah vse postavili na glavo, se potem odlično znašli pod velikim pritiskom, ki so ga izvajali Jeseničani in se veselili velike zmage.
Državno prvenstvo se bo nadaljevalo v četrtek. Takrat sta na sporedu dve tekmi, Tivoli bo gostil mestni derbi med Slavijo Junior in SŽ Olimpijo, mladi Jeseničani pa se bodo odpravili v Celje.

SA Jesenice – Triglav 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Jesenice – Dvorana Podmežakla. Brez gledalcev. Sodniki: Groznik (Brezje), G. Franc (Žirovnica) in Pagon (Hrušica).
Strelci: 0:1 Grošelj (K. Potočnik, M. Potočnik, 18.), 1:1 P. Rajsar (30., SH1), 2:1 Seršen (Sodja, 42.), 2:2 Terlikar (Grošelj, Hočevar, 48.), 2:3 Morel (Hočevar, Grošelj, 53.).
Kazenske minute: SA Jesenice 4, Triglav 4.

8. Celje   6  0  1  2  3  16:24  4
Legenda: število tekem, število zmag (tri točke), število zmag po podaljšku ali kazenskih strelih (dve točki), število porazov po podaljšku ali kazenskih strelih (ena točka), število porazov (nič točk), razlika v zadetkih, točke