Slovenci delamo za manj, kot je evropsko ...

Razočaranje za gledalce: Andrej Hofer ne bo ...

Uau! Luka razkril, koliko avtomobilov ima trenutno...

0 28.11.2020 22:00:33

SŽ Olimpija še naprej popolna, še drugič premagala Vipiteno

Hokejisti SŽ Olimpije so na tekmi alpske lige v gosteh premagali Vipiteno s 3:1 (1:0, 0:0, 2:1).

Ljubljanski hokejisti so še drugo gostovanje ta teden, ko so se po daljšem premoru vrnili na led regionalnega tekmovanja, opravili zanesljivo in dosegli novo zmago. Potem ko so pred dvema dnevoma s 4:0 odpravili Rittten, je danes padel še Vipiteno, izid pa je bil 3:1.

A razlika bi lahko bila na koncu še višja, saj so bili gostje precej nevarnejši in imeli tudi več strelov na gol, domači pa v vratih zelo razpoloženega Roberta Reinharta. Ta je na koncu zbral kar 49 obramb, ni pa mogel preprečiti zadetkov Olimpije, s katerimi so gostje vendarle prišli do zaslužene zmage.

Začetek je bil sicer podoben kot proti Rittnu, saj je Olimpija gol dosegla v zgodnjem obdobju tekme. Tokrat v peti minuti, ko je v polno zadel Tadej Čimžar. A ostalo je le pri enem zadetku v tem delu igre, zaman pa so gostje vrata domačih oblegali tudi v drugi tretjini. V tej so imeli gostje 19 strelov na gol, a je izid tudi po 40 minutah ostal 1:0.

Za olajšanje je potem poskrbel Aleš Mušič z zadetkom za povišanje vodstva v 43. minuti, vseeno pa so domači z zadetkom v 49. poskrbeli za zanimivo končnico. A vratarja Paava Hölsäja (na tekmi s 16 obrambami ni imel veliko dela) niso več premagali, zato pa je piko na i ljubljanski predstavi postavil Jure Sotlar in minuto in pol pred koncem dokončno potrdil tri točke za zmaje.

Naslednja tekma v alpski ligi zeleno-bele čaka v torek, ko bodo doma gostili Pustertal.

Značke: hokej, sta