Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

andreja-špeh Njena.si

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 26.11.2020 22:30:30

Po 12 dneh premora SŽ Olimpija v gosteh prišla do prepričljive zmage

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi alpske lige v gosteh premagali Ritten s 4:0 (2:0, 1:0, 1:0).

Potem ko je novi koronavirus tudi v zadnjih dneh posegel v koledar alpske lige, so Ljubljančani le dočakali naslednji regionalni obračun. Prejšnji teden bi morali igrati domačo tekmo z Rittnom, a so jo v vodstvu tekmovanja prestavili, zdaj pa so se z istim tekmecem pomerili v gosteh.

Ljubljanska ekipa je obdržala dobro formo z zadnje tekme lige AHL, ko je pred skoraj 14 dnevi premagala Vipiteno s 5:1. Takrat so zmaji odpor tekmecev strli v drugi polovici dvoboja, tokrat pa so temelje za zmago postavili že prej.

V četrtek je namreč Gal Koren v polno zadel že v 34. sekundi tekme. V prvi tretjini pa je nato za mirnejše nadaljevanje v polno zadel še Žiga Pance.

Ljubljančani so tretji zadetek dosegli na začetku druge tretjine celo z igralcem manj, ko je bil na klopi za kaznovalne Miha Zajc, je za 3:0 poskrbel Tadej Čimžar.

Slovenska ekipa je nato brez večjih težav zadržala prednost, obenem pa so gostje poskrbeli še, da je vratar Paavo Hölsä ostal brez prejetega zadetka s 24 obrambami. Za piko na i pa je uspešen večer s četrtim zadetkom v mreži domačih končal Miha Logar v 59. minuti, ko so gostje izkoristili igralca več na ledu.

Naslednja tekma v alpski ligi zeleno-bele čaka v soboto, ko bodo spet gostovali, njihov tekmec bo Vipiteno.

Značke: hokej, sta, sž-olimpija