Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Hokejsko državno prvenstvo: številni zadetki, še številčnejši pretepi

m24.si
V zadnjih dneh so bile v hokejskem prvenstvu odigrane štiri tekme.

Triglav - Jesenice mladi 8:4 (2:1, 2:3, 4:0)
Kranj – Arena Zlato polje. Brez gledalcev. Sodniki: Bajt (Hrušica), Bergant (Bled) in G. Franc (Žirovnica).
Strelci: 1:0 Grošelj (Ahačič, Zupan, 6., PP1), 2:0 Grošelj (Zupan, 14.), 2:1 A. Lukan (Krmelj, Prostor, 20., PP1), 3:1 Jelar (Štenkler, 22.), 4:1 Zupan (Ahačič, 23.), 4:2 Prostor (A. Lukan, Krmelj, 24., PP1), 4:3 Krmelj (26.), 4:4 Langus (Prostor, 32.), 5:4 Hočevar (Grošelj, Ahačič, 45.), 6:4 Ban (Pavlovič, 51.), 7:4 Hočevar (Zupan, Ahačič, 54.), 8:4 Grošelj (Terlikar, Hočevar, 56.).
Kazenske minute: Triglav 31 + 10 (Ahačič), +20 (K. Potočnik), +20 (Jenko), +20 (Pavc), Jesenice mladi 19 + 10 (Kuzmanović), +10 (Rep), +20 (Kuzmanović).

Slavija Junior - MK Bled 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Ljubljana – Dvorana Tivoli. Brez gledalcev. Sodniki: Fajdiga (Sodražica), Režek in Snoj (oba Ljubljana).
Strelci: 1:0 Šubic (Gorše, Sitar, 11.), 1:1 Borse (Pogačnik, 23.), 2:1 Skerlep (Beričič, Čampa, 25.), 3:1 Sitar (Čampa, Šubic, 39.), 3:2 Rekar (Tišlar, 60., PP1), 4:2 Truden (Čampa, 60., EN).
Kazenske minute: Slavija Junior 25 + 20 (Humar), +20 (Pavlič), +20 (Gorše), MK Bled 18 + 20 (G. Podrekar), +20 (Borse).

Maribor - SŽ Olimpija 1:8 (0:2, 1:3, 0:3)
Maribor – Ledna dvorana Tabor. Brez gledalcev. Sodniki: Jeram (Celje), Rojko (Cirkovce) in Turk (Maribor).
Strelci: 0:1 Ulamec (Bohinc, Štebih, 7.), 0:2 Žeželj (Mehle, Zibelnik, 16., PP1), 0:3 Ulamec (Orehek, Planko, 21.), 0:4 Mehle (Žeželj, Petronijevič Lepša, 31.), 0:5 Kujavec (Ulamec, Bohinc, 32.), 1:5 Nemeček (Voh, Vinčec, 38.), 1:6 Ž. Flajs (Ulamec, Planko, 48.),1:7 Ulamec (Brus, 52.), 1:8 Žeželj (Mehle, Zibelnik, 55.).
Kazenske minute: Maribor 2, SŽ Olimpija 4.

SA Jesenice - MK Bled 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)
Jesenice – Dvorana Podmežakla. Brez gledalcev. Sodniki: Groznik (Brezje), Bohinc (Bled) in G. Franc (Žirovnica).
Strelci: 1:0 Đumić (S. Rajsar, Glavič, 8.), 2:0 S. Rajsar (Crnovič, Đumić, 9.), 3:0 Tavčar (P. Rajsar, Urukalo, 23., PP1), 4:0 P. Rajsar (Stojan, Hebar, 25.), 5:0 Jezovšek (Kočar, S. Rajsar, 32.), 6:0 P. Rajsar (Hebar, 41.).
Kazenske minute: SA Jesenice 12, MK Bled 10.

Te si bomo zapomnili po velikem številu zadetkov ter pa tudi po velikih številkah kazenskih minut. Še posebej sta bila zaposlena glavna sodnika na tekmah med Slavijo Junior in MK Bledom ter pa med Triglavom in Jesenice mladimi.

Že v začetku tedna sta bila aktivna naša najboljša kluba. Slovenske železnice Olimpija, ki jo najdemo na vrhu lestvice, je odšla v Maribor, kjer so tamkajšnji hokejisti odigrali prvo tekmo po 39 dneh! Zmaji so se iz štajerske prestolnice pričakovano vrnili z visoko zmago, ki pa bi bila še kako višja, če bi Gregor Polončič v Maribor pripeljal polno postavo. A je ni, toda tudi zelo pomlajena vrsta s Celovške 25, kjer je s tremi zadetki (sicer pa petimi točkami) strelsko izstopal Luka Ulamec, je brez težav opravila z lisjaki, ki bodo verjetno potrebovali vsaj še nekaj tekem, da se vrnejo v pravi hokejski ritem.

V Podmežakli večjih preprek na poti do nove zmage niso imeli niti Jeseničani. Ti so blejsko ekipo odpravili s šestimi goli, med strelci katerih je sinoči izstopal Patrik Rajsar, ki je dvakrat zadel in enkrat podal, ravno obraten dosežek – z golom in dvema podajama – pa je uspel tudi njegovemu starejšemu bratu Sašu. Patrik je bil sicer edini, ki je uspel premagati vratarko MK Bleda, Pio Dukarič, ki je branila le v zadnji tretjini, v kateri pa je vsekakor poskrbela, da poraz ni bil še višji.

Poročali smo že o dogajanju med Založani in Blejci, ko je bil med drugim v pretep vpleten tudi vratar Slavije Junior, tudi sinoči na obračunu v Kranju, kjer sta se pomerili gorenjski moštvi, triglavani so gostili mlade Jeseničane, pa je bilo marsikaj videti. Tudi tu veliko število golov, kar ducat ploščkov so skupaj poslali v mrežo, od tega dve tretjini domača četa, ki je v zadnji tretjini dosegla kar štiri in s tem dobila tekmo. Tudi v Areni Zlato polje pa je imel glavni delivec pravice Miha Bajt polne roke dela, saj so si Kranjčani in Jeseničani prav tako večkrat pošteno skočili v lase.

8. Celje   6  0  1  2  3  16:24  4
Legenda: število tekem, število zmag (tri točke), število zmag po podaljšku ali kazenskih strelih (dve točki), število porazov po podaljšku ali kazenskih strelih (ena točka), število porazov (nič točk), razlika v zadetkih, točke