Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

0 30.11.2020 18:20:29

V ligi IHL Triglav prvič izgubil, Celje prvič zmagalo: Z Ogrizkovim hat-trickom

Jurij Kodrun
V ligi IHL sta bili v soboto odigrani dve srečanji, na katerih je prišlo do zanimivih razpletov.

Tako smo na njihovi sedmi tekmi v tem tekmovanju videli šele prvi poraz Triglava. Ta je kot gostujoče moštvo igral v domači dvorani v Kranju, kjer pa so domačini MK Bleda prišli do velike zmage. Drugič v tej sezoni so sicer Blejci presenetili triglavane, prvič je bilo povsem na začetku tekmovalnega leta, ko so varovanci Tonija Tišlarja Kranjčane s 3:2 izločili v polfinalu slovenskega pokala. Tokrat so Blejci zmagali še bolj prepričljivo, s tremi zadetki prednosti. Večino srečanja so vodili, dobili so vse tri tretjine, pa vendar so jim Kranjčani ves čas dihali za vrat, a na koncu so morali v izenačenem srečanju tekmecu priznati poraz. Vratarka Bleda Pia Dukarič je obranila 44 strelov, Uroš Plavc in Gal Remškar Jeler pa sta zbrala 39 obramb.

Prve zmage v ligi IHL so se v soboto lahko veselili Celjani, ki so do te tekme osvojili le eno točko, tokrat pa prvič celoten izkupiček. Da je bilo tako, je poskrbel kapetan celjskega moštva Aljaž Ogrizek. S tremi zaporednimi zadetki v zadnjih 11 minutah tretje tretjine boja zadnjih dveh moštev na lestvici IHL je namreč poskrbel za popoln preobrat in veliko veselje čete Davida Rodmana.
Liga IHL se bo nadaljevala že jutri, ko bodo Blejci v Kranju gostili mlade Jeseničane.

Celje – Jesenice mladi 4:3 (1:1, 0:2, 3:0)
Celje – Dvorana v Mestnem parku. Brez gledalcev. Sodniki: Režek, Snoj (oba Ljubljana) in Rojko (Cirkovce).
Strelci: 1:0 M. Zupanc (Kukovič, 9., SH1), 1:1 Baloh (Langus, 20., PP1), 1:2 Lesničar (Brun Rauh, Langus, 23., PP1), 1:3 A. Podrekar (Škof, 28.), 2:3 Ogrizek (Knez, 48.), 3:3 Ogrizek (Knez, 54.), 4:3 Ogrizek (Kastelic, Tadić, 59.).
Kazenske minute: Celje 14, Jesenice mladi 6.

MK Bled – Triglav 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Kranj – Arena Zlato polje. Brez gledalcev. Sodniki: Lešnjak (Ljubljana), Arlič (Hrušica) in Bohinc (Bled).
Strelci: 0:1 Terlikar (Ahačič, Zupan, 4.), 1:1 Pogačnik (Borse, Te. Burazin, 12.), 2:1 Zupan (17.), 3:1 Pazlar (Srpčič, Tišlar, 30., PP1), 3:2 Štenkler (Pavc, 36., PP1), 4:2 Rekar (Srpčič, Tišlar, 37.), 4:3 Hočevar (43.), 5:3 Rekar (Pazlar, Tišlar, 43.), 6:3 Te. Burazin (Tišlar, 55.).
Kazenske minute: MK Bled 10, Triglav 10.

Lestvica IHL
1. Triglav.   7  6  0  0  1  43:18  18
2. MK Bled   7  4  1  0  2  28:25  14
3. Slavija Jr.   7  2  1  1  3  25:22   9
4. Jesenice ml.  7  3  0  0  4  25:27   9
5. Celje   8  1  0  1  6  24:53   4
Legenda: število tekem, število zmag (tri točke), število zmag po podaljšku ali kazenskih strelih (dve točki), število porazov po podaljšku ali kazenskih strelih (ena točka), število porazov (nič točk), razlika v zadetkih, točke