23.09.2014 19:13:29

Nova točka za Jana, nova zmaga za CSKA

Arsen Perić

Moskovčani so na domačem terenu odpravili povratnika v ligi KHL, Lado iz Toljatija.

Danes je bil v ligi KHL zaposlen samo eden od štirih slovenskih hokejistov, ki si kruh služijo v razširjenem ruskem prvenstvu. CSKA Jana Muršaka je na domači ledeni ploskvi s 3:0 odpravil enega od povratnikov v ligo KHL, Lado iz Toljatija.

To je bil za Moskovčane, ki se trenutno z 21 točkami nahajajo na drugem mestu lestvice zahodne konference (prvi je SKA iz St. Peterburga), že sedma zmaga na osmih tekmah.

Mariborčan se danes med strelce ni vpisal, a je v svojo statistiko vseeno dodal točko, ko je v 45. minuti podal za vodstvo z 2:0. Jan je sicer do zdaj na osmih tekmah šestkrat zadel ter vknjižil še štiri podaje.

Na ledu je tokrat slovenski olimpijec preživel 16 minut in pol, v tem času je dvakrat ustrelil na gol, blokiral en strel, nad Janom pa sta bila storjena tudi dva prekrška.

Jutri se v ligi KHL spet obeta zanimiv obračun. Slovan Roka Tičarja in Žiga Jegliča v Bratislavi gosti Medveščak Marcela Rodmana.